Za nové ceny nedokážeme zajistit nonstop výjezdy, naříkají odtahovkáři

Síť služeb motoristům v nouzi během podzimu značně prořídne. Odtahové služby dostaly od asistenčních služeb nový ceník služeb za nepřetržitou pomoc motoristům v nouzi. A nedokáží zajistit za nové ceny odpovídající služby.

Smluvní ceny za výjezd odtahového vozidla se podle odtahových služeb nezměnily několik desítek let, rostou ovšem náklady odtahových služeb na pohotovostní služby.

Několik větších odtahových služeb obratem upozornily své smluvní partnery, na nemožnost zajistit smluvní služby v požadovaném rozsahu. A to především v odpoledních a nočních hodinách.

Pro motoristy to znamená spoléhat více na vlastní síly, než na pomoc asistenční služby. Už nyní se prostředím odtahových služeb šíří neuvěřitelné historky o snaze asistenční služby sehnat levného partnera pro pomoc pomoc v nouzi. Například pro nepojízdné vozidlo Škoda Octavia odstavené kdesi u Mimoně jela odtahová služba údajně stovky kilometrů, aby vůz odvezla tři kilometry do servisu. Operátorka asistenční služby obtelefonovala třicet odtahových služeb než našla odtahovou službu ochotnou vyjet na pomoc motoristovi v nouzi.

Nonstop službu v podobě pohotovosti k výjezdu nemají odtahové služby hrazenou paušálem, dostanou uhrazený pouze výjezd k motoristovi v nouzi.

Předseda Asociace odtahových služeb Štefan Töltési se k celé záležitosti odmítl vyjádřit s tím, že nový ceník služeb zatím nemá.

“ K tomuto tématu v současné chvíli nemáme žádný komentář uvedla mluvčí České kanceláře pojistitelů Veronika Nová.

Vyjádření České asociace asistenčních společností doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů