Místo obnovení provozu se čeká na doplnění podkladů úzkokolejky pro Drážní úřad

Jindřichohradecká úzkokolejka stále nepředložila Drážnímu úřadu doplněné podklady pro vydání bezpečnostního certifikátu. Bez něj nesmí úzkokolejka zahájit veřejnou dopravu cestujících, ačkoliv smluvní dopravce Gepard Express avizoval připravenost zahájit osobní přepravu prakticky ihned po podpisu smluv s Jihočeským krajem a Vysočinou. Mluvilo se o polovině června.

Plány Gepard Expressu a čekávání cestujících na letní zahájení provozu ale komplikuje čekání na dodání nezbytných podkladů pro podání žádosti na Drážní úřad.

„V žádosti o vydání osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy, kterou Správa úzkokolejných drah podala na DÚ koncem ledna, shledal Drážní úřad nedostatky. Žadatel byl vyzván k jejich odstranění ve lhůtě do 90 dnů. Do té doby bylo řízení o vydání přerušeno. Jakmile budou dodány požadované podklady (aktualizace a doplnění dokumentace apod.) a Drážní úřad shledá, že jsou již podklady kompletní, bude řízení pokračovat. Poté bude osvědčení vydáno nejdéle do 3 týdnů. Záleží nyní na žadateli, jak rychle dodá požadované podklady,“ uvedla mluvčí Drážního úřadu Pavlína Straková.

Jednatel jindřichohradecké úzkokolejky Jan Kysela už také představil záměr svého společníka z firmy Cestuj na jihu Víta Victora Maška na odkup úzkokolejné dráhy za osmdesát devět milionů korun. Jiný zájemce o odkup zadlužené firmy není.

Jednatel a autor reorganizačního plánu Jan Kysela dosud neodpověděl na dotaz, jak velký má optimismus stran letního provozu úzkokolejné dráhy, který je řádně objednán od Jihočeského kraje i Kraje Vysočina. I dopravce Gepard Express je připraven.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů