Zbourat a předělat! Žďár nad Sázavou řeší pasáže centra

Návrat lidí do centra města. To je vize starosty Žďáru nad Sázavou Martina Mrkose pro území o rozloze zhruba pěti tisíc metrů čtverečních v centru města. Celý prostor zadních traktů v prostoru mezi Náměstím Republiky, ulicí Veselská, Nádražní a Husova chce Mrkos řešit jako celek. A hledané řešení má brát ohled na kapacity lokality z hlediska dopravní obslužnosti a charakteru navazující zástavby.

Starosta Mrkos zde vidí příležitost pro byty ať už městské, soukromé nebo družstevní. Vzhledem k blízkosti centra a školských institucí se nabízí bydlení pro mladé. To znamená menší byty. V rámci městských bytů se nabízí startovací bydlení. Vizí starosty Mrkose je návrat lidí do centra.

Co zbourat? Postupně všechno. Návrh by měl respektovat, že jsme v centru města a navazuje se na historicky cenné stavby, samozřejmě „v kontextu Žďáru“. Nabízí se respektovat přechod do drobné zástavby směrem k parku „u Ivana“. Ve hře je i vznik nové „ulice“ směrem k Bílému Lvu paralelně s Nádražní ulicí. Město Žďár nad Sázavou zvažuje možnost získat majetkově alespoň garáže.

Cílem návrhu by mělo být vybudování různých druhů bydlení pro různé vrstvy lidí. Území 5 000 m2 komplet předělat, různé druhy bydlení, komerční prostory, parkování, dopravní obslužnost.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů