Žďár nad Sázavou si zaplatil úpravu odpadových vyhlášek města

Příprava zvýšení poplatků za provoz odpadového hospodářství města Žďáru nad Sázavou úspěšně pokračuje. Úředníci radnice už objednali úpravu městských vyhlášek o odpadovém hospodářství.

Cena?

Pouhých šedesát tisíc korun. Návrh úpravy městských vyhlášek má dodat externí konzultantka do konce září.

Součástí dalšího rozsáhlého nákupu rozumu je i příprava technických podkladů pro zadávací/výběrová řízení na dodavatele a úpravy stávajících smluvních vztahů s dodavateli v rámci hospodaření s odpady města (spalování, skládky, nakládání, sběrný dvůr,…) .

Během podzimu lze předpokládat další jednání o úpravách vztahů v odpadovém hospodářství města i růst poplatku za provoz systému sběru komunálního odpadu. Poplatek ve výši necelých šest set korun se nezměnil třináct let, pro letošní rok se počítá s růstem o třetinu (více zde).

Na podzimním jednání zastupitelstva Žďáru nad Sázavou by mělo dojít i k založení Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Žďársko, který město Žďár nad Sázavou zakládá spolu s dalšími více než čtyřmi desítkami obcí. Pověřenou osobou pro zastupování zájmů města Žďáru nad Sázavou by měl být starosta města Martin Mrkos.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů