Žďár nad Sázavou zjišťuje starosti a problémy s parkováním v pocitové mapě

Stovky parkovacích míst chybí v centru města Žďáru nad Sázavou. Radnice se snaží získat poznatky z pocitové mapy parkování na webu města. Obyvatelé mohou zapíchnout špendlík do pocitové mapy a popsat své zkušenosti s parkováním.

Jedním ze známých problémů parkování ve Žďáru nad Sázavou je oblast kolem vlakového a autobusového nádraží, kam obyvatelé města přijedou svými vozy a dál pokračují na cestě do zaměstnání vlakovou a autobusovou dopravou. Auta zde stojí po celý den a čekají na návrat řidičů ze zaměstnání.

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou se nejspíše budou muset vzdát se potřeby dojet autem až ke dveřím bytu. Placené parkovací stání mohou dát obyvatelům města určité záruky parkování na dohled od bytu, ovšem i tak se docházková vzdálenost prodlouží až na stovky metrů v nejlepším případě.

Úvodní prezentaci koncepce změn parkování představil dopravní projektant Petr Horský, který se zabývá například i koncepcí parkování v hlavním městě Praze a zastupuje Českou republiku při jednání o parkování na evropské úrovni.

Placené parkovací zóny plánuje radnice představit v průběhu roku 2024 se zavedením placeného stání od roku 2025.

Zatím není přesně jasný způsob nastavení regulace v jednotlivých zónách parkování města Žďáru nad Sázavou. Tyto změny chce radnice představit na konci jara právě na základě výsledků ankety obyvatel v pocitové mapě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů