Zemědělský svaz: Josef Kolář je příkladem malého českého zemědělského zázraku

Zemědělský svaz je největší zaměstnavatelskou organizací na českém venkově. Na dotaz Občasníku poskytl Zemědělský svaz reference na zemědělce Josefa Koláře, který se chystá přetransformovat bývalé zemědělské družstvo v Jemnici na moderní zemědělskou farmu.

Josef Kolář uprostřed

„Pokud bychom Josefa Koláře mohli přirovnat k někomu v jiných oborech, tak rozhodně snese srovnání, samozřejmě v menším měřítku, s Tomášem Baťou, Čeňkem Daňkem nebo Emilem Kolbenem,“ uvedl mluvčí Zemědělského svazu Vladimír Pícha.

Mluvčí Pícha i připomenul životní dráhu Josefa Koláře: Z řadového zaměstnance se stal majitel firmy, kterou úspěšně rozvinul. Důležitý je ale způsob, jakým svoji firmu rozšířil. Od počátku byl Josef Kolář stoupencem moderních výrobních postupů, které umožňují zvyšovat efektivitu a zároveň respektují požadavky chovaných zvířat a jsou maximálně šetrné k okolí. Na polích tak jezdí moderní zemědělská technika, vybavená nejnovějšími dostupnými technologiemi, které snižují riziko lidského selhání, jako například traktory a automatickou navigací a úpravou pracovních režimů v závislosti na okolních podmínkách.

Zemědělskou farmu Josefa Koláře ve Lhoticích navštívila i delegace zastupitelů města Jemnice. Aby nedošlo k možnému zavlečení infekčních chorob, museli se zastupitelé převlékat do skafandrů.

„Stáje jsou budovány s ohledem na potřeby a bezpečí zvířat i jejich ošetřovatelů. Nedochází tak ke zbytečnému kontaktu zvířat a lidí a opět se snižuje riziko lidského selhání,“ připomněl mluvčí Zemědělského svazu Pícha. A třeba právě v živočišné výrobě stačí podle mluvčího Píchy navštívit blízké okolí některé ze stájí patřící společnosti Rhea holding. Každý se může přesvědčit, že moderní stáje se už dávno neprojevují nepořádkem v okolí, zničenými cestami a všeobtěžujícím smradem. Naopak. Moderní stáje a moderní vlastníci dbají na čistotu uvnitř a vně a veškeré dopady na okolí jsou minimalizovány.

„Moje osobní zkušenost dokonce potvrzuje, že po návštěvě odchovny prasat v Písečné mohu bez problémů cestovat veřejnou dopravou bez rizika obtěžování spolucestujících nevábným zápachem,“ dodal mluvčí Pícha.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů