Další potrestaný švindl Havlíčkova Brodu. Tentokrát u mládeže

MIROSLAV MAREŠ

Dvaceti tisícová pokuta pro klub HC Rebel a roční distanc pro trenéra mládeže Havlíčkova Brodu Petra Kerbra. To je rozhodnutí disciplinární komise Krajského svazu ledního hokeje Vysočina v kauze „Rebelové v Hlinsku“. Výrok krajské hokejové disciplinárky potvrdil šéftrenér havlíčkobrodské mládeže Petr Beránek.

Případ „Rebelové v Hlinsku“

Při utkání malých hokejistů  HC Rebel v Hlinsku došlo začátkem února k důkladné kontrole registračních průkazů. Při konfrontaci (jmenovité kontrole) malých hokejistů byly zjištěny neoprávněné starty dětí. „Podotýkám, že nešlo o nějaké černochy ba naopak kluci kteří nastoupili jsou ještě o rok mladší,“ řekl šéftrenér mládeže havlíčkobrodských Rebelů Petr Beránek.

Trojice mladých hokejistů den před tím startovala za Havlíčkův Brod v domácím utkání proti Olomouci. Technická pravidla mládežnického hokeje ale vylučují možnost, aby během víkendu hrál malý hokejista ve dvou týmech.

„Rozhodnutí už má k dispozici sekretář krajského hokeje,“ uvedl šéf krajské disciplinárky Petr Štoček.

Trenér havlíčkobrodských hokejistů Petr Kerbr byl potrestán ročním zákazem činnosti za to, že porušení sportovně disciplinárních řádů ČSLH ze strany HC Rebel nezabránil.

„Vedoucí mužstva psal zápis dle starších pravidel (dělá vedoucího již spoustu let) a v dvoukole hraném v sobotu a neděli dříve mohli nastoupit různí hráči. Nyní je tomu tak, že nastoupit nemohou v jednom víkendu, ale paradox je, že spousty týmů si překládá zápas na všední den a to již nastoupit mohou,“ uvedl šéftrenér havlíčkobrodské mládeže Petr Beránek.

Utkání HC Hlinsko – HC Havlíčkův Brod bylo kontumováno s výsledkem 5:0 pro domácí tým.

Dvacetitisícová pokuta pro klub a roční trenérský distanc  byl jediný možný trest podle disciplinárních řádů ČSLH. „Za toto pochybení takto vysoká pokuta je nesmysl. Ale holt řády jsou řády a ty hovoří jasně“, dodal Beránek.

Co číst dál?

SPORT HOKEJ Vysočina: Žádost o protekci je v MFDNES prezentována jako „rovný přístup“

Statutáři SVAKu byli předvoláni Městskou policií. Parkovali u radnice bez ohlášení.

Bára Divišová (Střepiny TV-NOVA): Nepřítel (hokejového) státu

Případ „Kotrba“: Úvahy ze Švýcarska k situaci v HC DUKLA JIHLAVA

Jedna odpověď
  1. mareš

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna