(DOKUMENT) Jihlavská radnice nezvládá plánování havarijní opravy střechy zimního stadionu

Tak to nepůjde! Vedení jihlavské radnice plánovalo opravy střechy po částech v době letní přestávky. Každý rok vyměnit kus střechy. Jenže tak by to nešlo, dozvěděli se radní města od poradenské agentury INVIN.

Radní města Jihlavy měli schvalovat Generálního dodavatele rekonstrukce střechy již 11.1.2018. Nic se nestalo. Pouze jihlavská radnice zrušila tiskovou konferenci po jednání Rady města Jihlavy.

Zoufalost jednotlivých kroků jihlavské radnice ukazuje postup plánování střechy zimního stadionu „po částech“. Téměř jistě by došlo k poničení ledové plochy zimního stadionu umístěním jeřábu. Při odkrytí střechy na dobu čtyř měsíců by stadion byl vystaven nepřízni počasí – dovnitř stadionu by při dešti napršelo.

Náhradní díly pro výměnu střešní konstrukce by bylo nutné objednat alespoň rok dopředu. Havarijní stav střechy zimního stadionu je vedení města dobře známý.

Město Jihlava má jako vlastník Horáckého zimního stadionu v podstatě jedinou možnost: získat prodloužení životnosti střechy. Současné povolení vyprší v roce 2019.

Prodloužení schvalovacích procesů ve vedení jihlavské radnice posouvá možnosti zahájení opravy střechy za rok 2019, podle poradenské agentury INVIN hrozí dokonce uzavření zimního stadionu!

Současně je téměř nutností začít hledat náhradní stadion pro působení hokejového klubu HC DUKLA JIHLAVA po dobu havarijní opravy střechy zimního stadionu. Za provozu nebo po částech se taková oprava nedá udělat.

Iluze možnosti přestavby Horáckého zimního stadionu na moderní multifunkční arénu skončila, jedinou možností je novostavba (více zde).

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna