Odvážné plány Jihlavy: místo přestavby hokejového stadionu výstavba multifunkčního centra

Problémy se střechou Horáckého zimního stadionu podstatně mění možnosti rekonstrukce současného zimního stadionu. Na současném stadionu bude možné za provozu provést malé bourání střešní konstrukce i úpravy většího rozsahu s rizikem úředních průtahů při schvalování oprav.

Hokejový klub HC Dukla Jihlava není schopen působit na jiném stadionu. Město Jihlava může postupovat jen po dvou liních: prodloužení životnosti střechy nebo výměna střechy. Výměnu střechy je ale prakticky vyloučeno stihnout během letní přestávky od dubna do srpna.

zimni stadion

Prakticky jsou vyloučeny z dalšího rozhodování varianty zbourání a nové výstavby stadionu v současné lokalitě. Současně skončila i varianta postupné přestavby stadionu na multifunkční arénu „salámovou metodou“.

Ve hře zůstaly jen dvě varianty: oprava zimního stadionu (bez přestavby na multifunkční halu) a výstavba stadionu na zelené louce.

Možností je i kombinace opravy střechy zimního stadionu se současnou výstavbou stadionu na zelené louce.

Jako nejvhodnější variantou se jeví výstavba nového multifunkčního sportovního areálu schopného čerpat na výstavbu dotace státu, kraje Vysočina i Evropské unie. Multifunkční sportovní areál by sloužil pro lední hokej, tenis i basketbal. Součástí areálu by bylo i kongresové centrum s ubytováním a wellness centrum.

Možností je i výstavba víceúčelového areálu pro trávení volného času s velkokapacitním parkovištěm.

O zoufalém postupu plánování oprav havarijního stavu střechy čtěte přímo zde.

 

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna