(DOKUMENT) Koaliční ultimatum ODS Vysočina: My nebo milicionář Pavlík (ANO)!

ODSServeru Občasník se podařilo získat usnesení Regionální rada ODS Vysočina, které reagovalo na písemné vyhotovení rozsudku ve sporu krajského lídra hnutí ANO a náměstka hejtmana Josefa Pavlíka se serverem Občasník o zatajené kariéře člena ozbrojené složky totalitního režimu.

Usnesení  Regionální rada ODS Vysočina:

– Považuje ve shodě s rozsudkem soudu členství Josefa Pavlíka v Lidových milicích za prokázané.

– Považuje za nepřijatelné, aby Josef Pavlík nadále setrvával na pozici náměstka hejtmana.

– Doporučuje zastupitelskému klubu ODS vyvolat koaliční jednání s cílem dosáhnout odstoupení Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana. Pokud toho nebude dosaženo, doporučuje Regionální rada ODS Vysočina navrhnout odvolání Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana na nejbližším jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina.

Klub zastupitelů ODS Vysočina při vstupu do krajské koalice vydal v roce 2016 veřejné prohlášení k situaci kolem lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka.

„Členové Klubu ODS považují za nemožné, aby „správcem“ veřejného majetku a financí Kraje Vysočina byl člověk, který opakovaně lže nebo alibisticky sděluje, že si zásadní věci neuvědomuje. Proto, pokud Josef Pavlík a hnutí ANO výše uvedené skutečnosti nevyvrátí nebo situaci nevyřeší odchodem Josefa Pavlíka z Rady Kraje Vysočina, opustí ODS krajskou koalici a zároveň navrhne odvolání Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana Kraje Vysočina,“ stojí v prohlášení krajských zastupitelů ODS Vysočina.

Lídr hnutí ANO Josef Pavlík už získal písemné vyhotovení rozsudku ve kterém soud považuje jeho členství v ozbrojené složce totalitního režimu za prokázané (více zde).

Krajská koalice na Vysočině se začala otřásat v základech. Lidový milicionář v pozici lídra hnutí ANO a zastupitelé ODS těžko nadále mohou spolupracovat ve vedení kraje Vysočina.

Milicionářův upravený životopis byl jako císařovy nové šaty z pohádky od Andersena (více zde). Píseň pro lidového milicionáře Pavlíka je přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna