Milicionářův politický životopis byl jako pohádka od Andersena pro voliče

PavlíkPohádku od Andersena „Císařovy nové šaty“ reálně prožili krajští zastupitelé Vysočiny i funkcionáři hnutí ANO s krajským lídrem Josefem Pavlíkem.

V Andersenově pohádce si marnivý císař starající se jen o svůj vzhled si najme dva tkalce, kteří jsou však ve skutečnosti podvodníci. Ti mu slibují nové šaty, které jsou neviditelné pro ty, kteří jsou nezpůsobilí k výkonu své funkce či jsou hloupí. Císař sám tyto neexistující šaty pochopitelně nevidí, ale předstírá, že tomu tak je, aby nevzbudil pochybnosti o vhodnosti své osoby na funkci císaře. Jeho ministři dělají to samé. Falešní tkalci dokončují práci a předstírají, že císaře oblékají do nových šatů. Císař jde v průvodu poddaných, když najednou dítě, které je příliš mladé, aby pochopilo výhody přetvářky, vykřikne, že císař na sobě nic nemá. To pak opakuje i celý zástup, císař se však rozhodne průvod dokončit.

Krajský lídr hnutí ANO Josef Pavlík předložil veřejnosti životopis bývalého hokejisty, který po skončení hokejové kariéry pracoval jako účetní. Žádné zmínky o kariéře v Komunistické straně Československa a její ozbrojené složce zvané Lidové milice. 

Když server Občasník publikoval číslo stranické legimitace, doznal lídr Pavlík členství v KSČ. Jiní politici (jako například hejtman Běhounek)  přiznávali členství v KSČ bez nutnosti oznámení čísla stranické legitimace. 

Životopis lidového milicionáře je jako šaty marnivého císaře. Lidový milicionář vylepšoval svůj kádrový profil zatajením kariéry v době totalitního režimu. Soudní proces potvrdil správnost popisu milicionářových nových šatů i se zakrytými skvrnami kariéry z doby totality. 

U krajských politiků klesala chuť podporovat a ochraňovat milicionářskou verzi kariéry v době totality. Milicionář neuspěl s pokusem soudně očistit svůj životopis. Naopak soud považoval na základě předložených důkazů za prokázané členství lídra hnutí ANO v ozbrojené složce totalitního režimu.

Pro soudní rozhodnutí byla potřeba kvalitní novinářská práce v podobě předložení dokumentů o kariéře lídra hnutí ANO v Lidových milicích. V tu chvíli všem došlo, že politik vylepšoval svůj životopis, aby získal hlasy voličů a uspěl ve volbách.

Vylepšování životopisu politika je podvod na vlastních voličích. V demokratické společnosti vykonávají kontrolu politiků nezávislá média včetně internetových médií. A tak bylo potřeba říci voličům pravdu o životopise milicionáře jako lídra hnutí ANO. Každý politik musí voličům předložit pravdivý vlastní životopis a může usilovat o úspěch ve volbách. Jinak zasáhnou nezávislá média a usvědčí politika z podvodu.

Nezávislá média nelze koupit, jejich význam pro demokratickou společnost je obrovský. Jejich práce je naplněním hesla „Pravda vítězí!“. Prázdní a falešní lidé se před vstupem do politiky snaží snížit nebo omezit vliv nezávislých médií na demokratickou společnost. Může se jim to podařit jen na omezenou dobu. Pravda totiž vždy zvítězí!

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna