Dotace starosty Navrátila: Kultura, sport, církev.Za vším je Batyskaf

NavrátilMezi radnicí Žďáru nad Sázavou a společenským klubem Batyskaf existuje úzké propojení v osobě starosty města Zdeňka Navrátila. Starosta Navrátil v minulosti dokonce prodával vstupné u vchodu do společenského klubu.

Existují ovšem i neviditelné penězovody v podobě příspěvků radnice spolkům, které provozují kulturní aktivity v Batyskafu. Například dvanáct koncertů v Batyskafu pořádalo občanské sdružení Erteple s téměř šedesáti tisícovou podporou z rozpočtu města. Ekonomem sdružení Erteple je starosta Navrátil.

Nebo festival Pod Zelenou horou čerpal od města podporu přes padesát tisíc korun. Pořadatelem spolek Civic, který sídlí adrese shodné s bydlištěm starosty Navrátila.

I sportovní dotace dokáží spolky pod záštitou starosty Navrátila čerpat z rozpočtu města. Například SK Batyskaf sehnal třicet tisíc korun na Žďárský majáles. Získal i dotaci na snowboardové závody a volejbalový turnaj. Sídlo zapsaného spolku SK Batyskaf je opět na adrese shodné s bydlištěm pana starosty Mgr. Zdeňka Navrátila.

Církevní aktivity pořádané Českobratrskou církví evangelickou v Batyskafu podpořil městský rozpočet také třiceti tisícovou částkou.

To máme jen v roce 2016 suma sumárum 185 842 Kč pro spolky a akce v Batyskafu, kde pan starosta v rámci podpory komunitního života občas u vchodu prodává vstupenky vedle práce na plný úvazek pro město. Vše otevřeně a transparentně.

O střetu zájmů při podpisech dotačních smluv čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna