Fórum Jihlava začalo mluvit v kauze Kronospan jako město

Politické ataky firmy Kronospan na sociálních sítích se přesunuly z profilu města Jihlavy na profil uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou.

Zajímavá je především informace o aktuálním vývoji situace po obvinění Kronospanu (více zde) a odpovědi Kronospanu (více zde).

“ Doposud nemáme od společnosti žádné informace, šetření zahájil příslušný stavební úřad a jako město nejsme schopni v zákonných mezích provést žádná opatření. Žádáme proto o součinnost a postoj k problému ze strany Kraj Vysočina,“ stojí na profilu uskupení Fórum Jihlava. Informace je patrně z doby před vydáním oficiálního vyjádření Kronospanu.

Jinými slovy se uskupení Fórum Jihlava snaží vyhrotit problémy s Kronospanem a zatáhnout do problému Kraj Vysočina jako vyšší územně-samosprávný celek. Je zajímavé, že uskupení Fórum Jihlava se neobrátilo s žádostí o součinnost na konkrétní představitele Kraje Vysočina, například na radního Martina Hyského (ČSSD), který je opozičním zastupitelem Jihlavy.

Z formulace není přesně zřejmé, kdo se obrátil na Kraj Vysočina s žádostí o součinnost a postoj k problému Kronospanu. Protože se informace objevila na profilu uskupení Fórum Jihlava bude žádost o součinnost Kraje Vysočina patrně politickou aktivitou uskupení Fórum Jihlava v čele s primátorkou Karolínou Koubovou. Situaci lze vnímat jako soukromou politickou aktivitu Fóra Jihlava, což by logicky vysvětlovalo přesun obvinění Kronospanu z profilu města na profil politického uskupení.

Pokud by o součinnost a postoj Kraje Vysočina žádalo Město Jihlava, pak by se informace objevila na oficiálním profilu města Jihlavy případně jako tisková zpráva města Jihlavy.

Může jít dokonce o situaci, kdy Fórum Jihlava dostalo od zbytku koalice „volnou ruku“ k jednání o situaci o Kronospanu. Pak se logicky také informace o aktivitách města logicky přesunují na webové stránky politického subjektu.

V celé záležitosti se hraje také o dobrou pověst firmy Kronospan a její společenskou odpovědnost. Stavět sebedokonalejší linku bez stavebních povolení je společensky nezodpovědné (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna