Humpoleckým lidovcům se nelíbí záměry developera

Až město prodá parkoviště u autobusového nádraží, koupí ho spolu s nádražím developer, který tam postaví supermarket. Autobusy pak budou jezdit buď jen k Mléčným lahůdkám, nebo na vzdálenější „nádražíčko“, které možná (a možná také ne) ICOM postaví u své pumpy.

Takový scénář se nelíbí humpoleckému radnímu za KDU-ČSL Janu Máchovi. Ten dlouhodobě a od počátku odmítá odprodej nádraží a vadí mu, že se nepřihlíží k ši roce vyjádřenému nesouhlasu veřejnosti a odborníků z řad architektů. „Myslím si, že Humpolec rozhodně nepotřebuje další supermarket a že bychom se tak lehce neměli zbavovat veřejného majetku,“ říká radní. Tento postoj bude Mácha hájit i na klíčovém zasedání ve středu 24. června.

Ministr Marian Jurečka a Jan Mácha (KDU-ČSL Humpolec)

Jiný humpolecký člen KDU-ČSL Vladimír Daněk přidává další argumenty. „Všude ve světě jsou veřejné potřeby jako autobusové nádraží nadřazeny zájmům podnikatelů a developerů. Kromě Humpolce,“ říká. Podle něj vznikne v Humpolci chaos, kdy i dlouhé třínápravové autobusy budou jezdit k Mléčným lahůdkám a tam bude docházet ke zmatkům, protože tam na jejich stání nebude místo.

Vladimír Daněk také rozporuje názor některých členů vedení radnice, že cestující přijíždějící k autobusovému spoji autem budou moci místo dnešního parkoviště u nádraží parkovat u Penny Marketu. „Oslovil jsem Penny Market a ten se ostře ohrazuje proti tomu, aby jeho parkoviště sloužilo tomuto účelu,“ dodává Daněk, který v argumentech zastánců prodeje nachází celou řadu protimluvů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna