Kaňkovský (KDU-ČSL Vysočina): Vyjádření nedůvěry náměstkovi Pavlíkovi je vysoce pravděpodobné

KaňkovskýKrajská politika na Vysočině zažije v prosinci silný otřes. Opoziční KDU-ČSL chystá návrh na hlasování o důvěře pro lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka. „Vyjádření nedůvěry náměstkovi Pavlíkovi je vysoce pravděpodobné,“ řekl předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský.

Lídr hnutí ANO Josef Pavlík předložil veřejnosti upravený životopis ze kterého vymazal zmínky o členství v KSČ a v její ozbrojené složce. V lednu 1989 byl Josef Pavlík kádrem pro vyšší funkce v Lidových milicích.

„V první řadě by z toho měl vyvodit osobní důsledky Josef Pavlík,“ dodal předseda Kaňkovský.

Lidovci chystají formální náležitosti pro zařazení hlasování o důvěře zastupitelů v krajského lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka jako náměstka hejtmana. Do funkce náměstka se Josef Pavlík dostal zatajením části údajů ze svého životopisu.

V roce 1987 při svém vstupu mezi členy Komunistické strany Československa  (KSČ) dostal čerstvý komunista Pavlík jako stranický úkol vzorně plnit povinnosti člena závodní jednotky Lidových milicí.

Lidové milice používala Komunistická strana Československa jako represivní složku moci při zákrocích proti demonstracím.

Text přísahy člena Lidových milicí:

„Já, příslušník Lidových milicí, přísahám, že budu vždy obětavě a věrně sloužit Komunistické straně Československa, dělnické třídě a své socialistické vlasti a upevňovat internacionální svazky se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi.

Budu s plnou odpovědností a svědomitostí zvyšovat svoji politickou a bojovou připravenost a uvědoměle plnit usnesení stranických orgánů, rozkazy nadřízených a všechny úkoly vyplývající z příslušnosti k Lidovým milicím.

Jsem připravit chránit se zbraní v ruce zájmy strany, revoluční vymoženosti dělnické třídy a socialistický stát před vnitřním i vnějším nepřítelem a v případě potřeby nebudu váhat při jejich obraně položit i svůj život.

Tak přísahám.“

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna