Městská úřednice zrušila dětský aerobic v Počátkách. Už nikdy nebude?

Město Počátky je taková jihočeská mentalita. Momentálně město žije sporem kolem sokolovny mezi vedoucí Kulturního zařízení města Počátky Ludmilou Markovou a správkyní místní sokolovny Ludmilou Nováčkovou.

Podivná výpověď pro nadbytečnost

Správkyně sokolovny Ludmila Nováčková dostala v polovině prosince výpověď pro nadbytečnost k 1.3.2017 . Záležitostí se opakovaně zabývala Rada města, která udělila vedoucí Markové určitá doporučení celou situaci „znovu zvážit“. Protože správkyně sokolovny Nováčková přišla do práce i v březnu, došlo k znovunavázání pracovního poměru.

Odveta: zrušený dětský aerobic

Od vedoucí Markové přišla vyslovená schválnost jako odveta: Pravidelný dětský aerobic v pondělí odpoledne se nekonal. Vedoucí Marková neposkytla své podřízené obvyklé pracovní volno, aby se mohla věnovat dětem. Poprvé po mnoha letech šly děti domů místo do sokolovny. Dětský aerobic už údajně pod vedením cvičitelky Nováčkové v Počátkách nikdy nebude.

Situací kolem sokolovny se bude muset znovu zabývat městská rada a zřejmě i zastupitelstvo. Možným řešením je také například vypsání  výběrového řízení na novou vedoucí kulturních zařízení ve městě.

Jedna odpověď
  1. Marie Nováková

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna