Nabruste si brusle! Mobilní kluziště je myšlenkou místostarosty Kocha (KDU-ČSL)

Josef KochKlasický reklamní obchod. Stopadesát tisíc městských peněz za čtrnáctidenní bruslení na náměstí. Zhruba tak vypadá dohoda města Pelhřimov s provozovatelem mobilního kluziště.

Za město Pelhřimov obchod podle informací Občasníku dohodl lidovecký místostarosta Josef Koch.

Kluziště na pelhřimovském náměstí bude ze syntetického ledu, který nepotřebuje chlazení. V principu jde o umělohmotné desky, které mají odlišné vlastnosti od umělého ledu zimních stadionů.  Syntetické kluziště se také používají jako alternativa umělých kluzišť v důsledku celkových nákladů.

Bruslení na syntetickém kluzišti vyžaduje o něco větší fyzickou námahu bruslaře než je tomu u klasických ledových ploch zimních stadionů. Je to dáno rozdílností povrchu na kterém se bruslař pohybuje.

„Když máte dobře nabroušené bruslení, můžete na syntetickém ledu dělat v podstatě to samé jako na umělém ledu zimního stadionu. Poznáte jen rozdíl ve skluzu,“  uvedl provozovatel umělého kluziště Tomáš Paleček.

Před minulými volbami koupil Pelhřimov mobilní dětské hřiště, letos si politici zaplatili z městských peněz zapůjčení mobilního kluziště (více zde).

Takže dobře nabruste nože na bruslích a hurá bruslit zadarmo do Pelhřimova!

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna