Náměstkův email vydal opozičnímu zastupiteli Tomancovi tajemník Zámek

Primátor, tajemník, vedoucí kanceláře tajemníka, sekretářka primátora a právnička města. Jen těchto pět osob mělo přístup k emailu s pokyny náměstka primátora, který zveřejnil opoziční zastupitel Miroslav Tomanec na profilu hnutí ANO na sociální síti.

Náměstkův email s důvěrnými pokyny úředníkům města vynesl z radnice tajemník Evžen Zámek na základě ústní žádosti opozičního zastupitele. Stále není jasné, jak se opoziční zastupitel Miroslav Tomanec dozvěděl o existenci emailu s důvěrnými informacemi o své osobě. Nejspíše přímo od tajemníka Zámka s kterým jsou zakládajícími členy uskupení Forum Jihlava.

„Zajistím vstřícnější Magistrát – k lidem, kteří něco vyřizují, je třeba přistupovat jako k zákazníkům,“ sliboval Evžen Zámek jako kandidát uskupení Forum Jihlava do městského zastupitelstva.

Primátor města Rudolf Chloupek (ČSSD) i radní města budou muset zhodnotit způsob vyřizování ústní žádosti opozičního zastupitele Miroslava Tomance i celý postup tajemníka Zámka při vyřizování žádosti.

poldaNa jihlavském magistrátě vzniká pod vedením tajemníka Zámka nová vnitřní směrnice na poskytování informací zastupitelům města. Zastupitel Tomanec se domáhá informací z Magistrátu města často osobní návštěvou a požaduje informace od úředníků okamžitě a na počkání. Tomu má do budoucna zamezit nová vnitřní směrnice (více zde).

Zastupitel Miroslav Tomanec se pokusil přidružit k hnutí ANO jako registrovaný příznivec (více zde), jeho registrace byla odmítnuta (více zde).

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna