Nástupce žďárského předsedy Švaňhala zatím Krajský soud nevybral. Bude repete!

Předseda okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou Roman Švaňhal je od léta postavený mimo službu. Důvodem je trestní stíhání pro údajné domácí násilí. Už v létě bylo na Švaňhalo místo vypsáno nové výběrové řízení.

„Výběrové řízení proběhlo, ale nebyl vybrán žádný kandidát. Nové výběrové řízení bude probíhat v lednu 2019,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Angyalossy.

Okresní soud tak i nadále vede soudkyně Tamara Karásková, která je dočasně pověřena vedení okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou.

justice

Situaci je možné chápat i tak, že soudci okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou nemají zájem usednout na Švaňhalovu židli, pokud Ministerstvo spravedlnosti nevyřeší situaci kolem jeho osoby a nerozhodne o odvolání osobně podaném soudcem Švaňhalem proti rozhodnutí o postavení mimo službu. O postavení mimo službu rozhodl končící ministr spravedlnosti Robert Pelikán, jeho nástupce ve funkci Jan Kněžínek v případu zatím nijak nerozhodl.

Pro prezidentku Soudcovské unie Danielu Zenamovou je ovšem nečinnost ministerstva spravedlnosti nepřijatelná, na situaci kolem soudce Švaňhala se chystá pravidelně dotazovat (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna