ODS Jihlava: Návrh Výborného (ČSSD) na zkvalitnění materiálů pro radní je groteskní!

Zastupitelský klub ODS na jihlavské radnici se ostře vymezil vůči záměru náměstka primátora Vratislava Výborného na skocování s „úřednickou fušeřinou“ při předkládání materiálů do Rady města – více zde.

„Veřejná proklamace náměstka primátora pana Výborného, o záměru nové rady města „skoncovat s nekvalitní prací úředníků magistrátu“, by leckomu na první poslech mohla znít jako pověstné slovo do pranice, ale ve skutečnosti jde spíš o snahu „došlápnout si“ na některé „nepohodlné“ úředníky. Na samotné myšlence zkvalitnit proces přípravy materiálů pro radní města není samozřejmě nic špatného, pokud by se ovšem v uplynulých dvou letech ve vedení města neprojevovala právě ze strany náměstka Výborného snaha vykládat si fungování úřadu po svém a přenášet politickou odpovědnost na úředníky,“ stojí v prohlášení ODS Jihlava na sociální síti.

ODS

Návrh nové organizační směrnice z dílny náměstka Výborného, kterou předložil na jednání Rady města bez jakékoli předchozí konzultace s ostatními členy rady je podle ODS groteskní v tom, že v tomto materiálu vůbec nedodržuje to, co v nové směrnici sám požaduje. Namátkou zcela chybí, kdo materiál zpracoval, kdo jej kontroloval pro právní stránce a s jakým výsledkem, kdo provedl ekonomickou analýzu možných dopadů a s jakým výsledkem, apod.

beke„Zdá se, že pan Výborný nepochopil, že dnešní vedoucí úředníci magistrátu jsou ve většině vzdělaní a odpovědní odborníci, kteří znají legislativu a ctí zákon. Jejich loajalitu, uplatňovanou odbornost a trvalý výkon si však nelze vynutit prostředky, které fungovaly na jihlavské radnici v dobách  starostování Vratislava Výborného, ale naopak to vše lze získat odpovědným řízením, spoluprací, důvěrou a především vlastním příkladem,“ prohlásil zastupitel David Beke (ODS).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna