Pelhřimov: Druholigová hokejová licence je k dispozici

MIROSLAV MAREŠ

Hráči Ledních medvědů se tu zprávu dozvěděli v pátek po vyřazení v play-off II. ligy, skalní příznivci v pondělí na besedě fanoušků o uplynulé sezóně. „V tuto chvíli je druholigová hokejová licence v Pelhřimově k dispozici,“ informoval příznivce klubu generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Skalní příznivce zpráva znejistěla. Bude v budoucnu v Pelhřimově existovat hokejový klub? Bude se hrát nejvyšší amatérská soutěž (II. liga) nebo se začne znovu „od spodu“ z krajského přeboru jako nejnižší hokejové soutěže?

Vedou se jednání s radnicí

Lední medvědi vedou s pelhřimovskou radnicí jednání o své budoucnosti. Návrh na výpověď klubu Ledních medvědů z hokejového stadionu byl tiše stažen z programu jednání Rady města Pelhřimov. „Zhruba do týdne bychom měli mít jednání s hokejisty a předsedou KSLH  Vysočina panem Ščerbanem. Měli bychom se posunout o krůček dál,“ řekl místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL). Jednání radnice s předsedou vysočinského hokejového svazu se mají podle místostarosty Ladislava Meda týkat zajištění trenérů pro mládež. „Jistě bude řešen i další vývoj hokeje v Pelhřimově. Vedení města má zájem, aby se v Pelhřimově hrála II. liga i nadále,“ dodal místostarosta Med (ODS).

Opozice: jasnou koncepci podpory

Podle opozičního zastupitele Pavla Hájka (Změna pro Pelhřimov) by podpora sportu a to nejen mládežnického měla mít ze strany města jasnou koncepci. „Abychom se každý rok nedostávali do stejné situace, kdy sportovní kluby žádají o mimořádné dotace. Zohlednit by se měl i ekonomický model pronájmu a to platí nejen u hokejistů,“ dodal zastupitel Hájek.

Důležitý názor radnice na „A-tým“

Pro budoucnost Ledních medvědů bude důležité stanovisko Rady města k finanční podpoře „A´týmu“ v příští sezóně. Každoročně jde o částku přes milion korun a několik set tisíc pro mládežnický hokej. Pokud přijme radnice úsporná opatření směrem k hokeji, může být ohrožena budoucnost Ledních medvědů v hokejových soutěžích.

Co číst dál?

Aféra „Rebelové v Hlinsku“: malý Rebel hrál pod cizí registrací

Logika kontroly neoprávněného startu „Rebelové v Hlinsku“

Akce „Protest“(1976): Státní bezpečnost hledala příznivce Palachova klubu

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna