Polná porušila zákon, zvolila tajemníka do Kontrolního výboru

MIROSLAV MAREŠ

Prosincové zastupitelstvo města Polná zvolilo dosavadního tajemníka městského úřadu Pavla Nováka členem kontrolního výboru. Tím zastupitelé porušili platný Zákon, který podobnou volbu výslovně zakazuje.“Funkce v kontrolním výboru se ujmu až od února,“vysvětlil
tajemník Novák.
Pracovní poměr dosavadního tajemníka Pavla Nováka končí v lednu 2015, pokud by byl zvolen do kontrolního výboru až na únorovém jednání zastupitelstva, tak Zákon by zřejmě porušen nebyl. „Abych řekl pravdu, tak podrobně jsem Zákon o obcích nestudoval,“ prohlásil šéf ODS Polná Miloš Kubašta, který také zasedá  v kontrolním výboru.
Místostarosta Polné Luboš Kousal nechtěl celou záležitost se zvolením tajemníka města do kontrolního výboru komentovat s tím, že se musí s celou záležitostí nejprve seznámit.

———————————-
Zákon o obcích
Finanční a kontrolní výbory jsou nejméně tříčlenné. Jejich členy
nemohou být starosta, místostarosta, tajemník obecního úřadu ani osoby
zabezpečující rozpočtové a účetní práce na obecním úřadu.
zdroj: § 119, Zákon o obcích
———————————-
Porušení Zákona potvrdil i Krajský úřad Kraje Vysočina, s tím, že nemůže do situace zasáhnout. “ Krajský úřad  zde však nemá v zákoně žádnou možnost resp. oporu k tomu, aby mohl jakkoliv zasáhnout nebo činit nějaké kroky,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.
Situace spadá pod samostatnou působnost, kterou dozoruje a kontroluje přímo Ministerstvo vnitra České republiky. “ Shodou okolností pracovník dozorového oddělení MV v Jihlavě nastupuje od 1.2. na funkci tajemníka MěÚ Polná,“ dodala mluvčí kraje Svatošová.

Komentář najdete zde

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna