Rozpad koalice: Geist rezignoval na majetkovou komisi, nahradí ho Laštovička

AKTUALIZOVÁNO Změny v jihlavské politice pokračují. Po rezignaci radní Karolíny Koubové (více zde) se objevila i první rezignace v řadách občanských demokratů. Krajský lídr občanských demokratů Zdeněk Geist rezignoval na členství v majetkové komisi jihlavského Magistrátu.

geist“ Z časových důvodů se nemohu činnosti majetkové komise nadále účasnit. Nepřipadá mi správné, být přítomen na jednáních pouze nepravidelně, raději uvolním místo jinému kolegovi z ODS,“ prohlásil Geist.Geistovo politické gesto je určitým vzkazem nově zvoleným krajským zastupitelům ODS, kdy se hovořilo o možnosti nástupu Geista jako náhradníka za Otu Bence (dokument zde). K rezignaci Bence ale nikdy nedošlo.

. V majetkové komisi by Geista měl nahradit Petr Laštovička.

„Pro mě osobně není dobré do majetkové komise nastoupit a za pár týdnů být vymeten novou garniturou. Rozhodnutí nechám na stranickém aparátu“, prohlásil Laštovička.

Ještě před jednáním listopadového zastupitelstva by měla o situaci jednat Místní rada ODS Jihlava. Vliv občanských demokratů na jihlavské radnici rychle slábne, ve straně se mluví o odchodu do opozice.

„Naši radní, jsou toho názoru, že je kontraproduktivní držet se za každou cenu u moci. Tím „za každou cenu“ myslím, že je nesmysl držet se v neakceschopné koalici a tím podporovat neschopnost této koalice řešit problémy města. Za mne osobně budu na místní radě podporovat hledání řešení, které by umožnilo setrvání ODS ve vedení města. Pokud se z informací našich zastupitelů nebo z víkendových kroků koaličních partnerů dozvím, že takovéto řešení není možné, potom se můžu zodpovědně rozhodnout, zda se na úterním zastupitelstvu nechat do majetkové komise nominovat. Odvolání náměstka Vymazala a rychlý odchod ODS do opozice však neočekávám. Jak známo, někteří z koaličních radních kují pikle už dlouho. A stejně tak, jako jejich práce, i jejich piklení stojí dlouho na mrtvém bodě. Paralýza magistrátu trvá dlouho a není způsobená kroky a postoji ODS. Hnutí ANO to i přes kritiku Jaroslava Vymazala ví a bude se hodně rozmýšlet, zda se má nechat do této podivné hry zatáhnout a nést odpovědnost za neschopnost jiných stran. Případné odvolání náměstka Vymazala nebude podle mého názoru nic rychlého. Zajímavé by bylo, kdyby Vám na stejnou otázku odpověděl třeba náměstek Kalina nebo pan Výborný,“sdělil Petr Laštovička.

ODS už provedla „mediální masáž“ veřejného mínění (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna