Tomanec vyhrožuje využitím politického vlivu na prodejce městských trhů

Zastupitel Miroslav Tomanec se na sociálních sítích otevřeně opřel do jihlavského podnikatele Rudolfa Penna. Dokonce otevřeně slibuje využít svůj politický vliv v konkurenčním boji o zákazníky vánočních trhů.

Obecně zastupitelé města nemají žádnou přímou možnost rozhodovat o tom, který prodejce může nebo nemůže prodávat na jihlavském náměstí. Toto rozhodování je plně v rukách a úředních lejstrech úředníků Magistrátu.

Ovšem politik Tomanec má mocného spojence v tajemníkovi jihlavské radnice Evženovi Zámkovi, který patří mezi přívržence uskupení Forum Jihlava.  „Postarám se o vstřícnější Magistrát,“ znělo předvolební heslo současného tajemníka jihlavské radnice Evžena Zámka.

Evžen Zámek i Miroslav Tomanec společně kandidovali za uskupení Forum Jihlava v posledních komunálních volbách.

K lidem, kteří něco vyřizují na Magistrátě , je třeba podle Zámka přistupovat jako k zákazníkům. To se ale zcela nepovedlo například při vyřizování povolení na prodej o Štědrém dnu. Úředník měl dovolenou a nikdo ho neuměl zastoupit (více zde).

Jihlavský zastupitel Tomanec provozuje na jihlavském náměstí hned dvě provozovny pro které může být vánoční prodej na náměstí nevítanou konkurencí. Miroslav Tomanec obyvatelům města slibuje „POMOCI ŘÍDIT A ROZVÍJET TOTO NÁDHERNÉ MĚSTO, PODOBNĚ JAKO SVÉ FIRMY A AKTIVITY…“.

Aktivity Miroslava Tomance kolem jihlavského náměstí jsou velmi pestré, slíbil například realizaci kluziště na jihlavském náměstí. Tato aktivita by vyšla městskou kasu na několik milionů korun (více zde).

Zatím není jasné, jak politik Tomanec uplatní „právo veta“ ve vztahu k prodejcům na vánočních trzích na jihlavském náměstí. V každém případě jeho plánovaná aktivita vypadá ukazuje nebezpečí zneužítí politické moci.

Co číst dál?

Do nitra zastupitele Tomance můžete nahlédnout přímo zde. Kontrolu na alkohol v krvi zastupitelů může nařídit primátor (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna