(VIDEO) Ex-primátor Jihlavy Vymazal (ODS) o požadavku odškodnění Plastikovu: Nehoráznost!

VymazalVšechno je důvěrné! Městu Jihlava hrozí soudní spor o náhradu ušlého zisku a další odškodnění pro soukromou firmu za nerealizovanou stavbu městské kanalizace. Firma Plastikov zastavila na několik týdnů výrobu, poslala zaměstnance na celozávodní dovolenou, aby město Jihlava mohlo postavit kanalizace přes prostranství v areálu firmy, kde dochází k nakládce výrobků firmy na kamiony.

Kanalizace se ale nikdy nepostavila. Radní města Jihlavy stavbu kanalizace skrz Plastikov na konci července 2014 zrušili na mimořádném jednání Rady města Jihlavy. Na straně Plastikovu ale byly vykonány veškeré smluvní kroky pro stavbu městské kanalizace včetně odstávky výroby. A firma Plastikov se domáhá náhrady ze strany města.

„Z pohledu firmy Plastikov jde o vrchol nehoráznosti, věděli to dost dopředu. Dostali i návrh dodavatelské stavební firmy na stavbu dolováním, sice dražším způsobem, ale vůbec by neomezili firmu Plastikov. Nechápu, co firma Plastikov žaluje,“ uvedl na dotaz Občasníku opoziční zastupitel a bývalý primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Jednatel firmy Plastikov František Hintnaus potvrdil Občasníku podání soudní žaloby. „Museli jsme to udělat, aby nedošlo k promlčení našeho nároku,“ sdělil Hintnaus. Město pak patrně jako reakci na soudní žalobu objednalo znalecký posudek za sedmdesát tisíc korun. Jeho obsah je důvěrný (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna