(VIDEO) Fouknul větříček! Třicetitunovou autocisternu vyprošťovali dva dny

Stačil prudký závan větru a třicetitunová autocisterna skončila na boku v příkopě. Náklad mouky ze Znojma do Českých Budějovic už řidič nedovezl. Vyprošťování nákladu trvalo dva dny s ohledem na zaplombovaný potravinářský náklad, který nesměl být znehodnocen únikem z autocisterny.

První pokus o odčerpání nákladu se nepovedl, cisterna ležela na boku a nebylo možné mouku vysát. Druhý den byla povolána až z Kladna specializovaná firma, která přijela se speciálními zvedacími vaky. Plán záchrany autocisterny byl jednoduchý: přizvednout, co to půjde a odčerpat náklad do náhradního vozidla. Prázdnou havarovanou cisternu pak vytáhnout zpět na vozovku.

Původní časový plán byl hodně optimistický: dvě hodiny. Ve skutečnosti zabrala celá záchranná akce celé odpoledne.

Silnice z Dačic do Kunžaku a dál na Jindřichův Hradec byla uzavřena pro veškerou dopravu. I pro linkové autobusy. Senior z nedaleké vesnice se přišel osobně zeptat na dobu, kdy skonči vyprošťování a manželka může přijet autobusem z práce domů.

Příčinou nehody byl podle řidiče silný boční vítr, který se opřel do soupravy v otevřeném terénu. Zadní část návěsu se dostala mimo vozovku a souprava skončila na boku v příkopě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna