(VIDEO) Luka nad Jihlavou dostaly vodárenský majetek na podatelnu městyse

Městys Luka nad Jihlavou získal po mnohaleté právní bitvě svůj vodárenský majetek. Na základě správního rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina předal zástupce Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko klíče i patřičnou dokumentaci na podatelnu městyse. Starosta Luk nad Jihlavou Viktor
Wölfl  vyjádřil rozpaky nad způsobem předání místního vodárenského majetku do správy městyse.

Luka nad Jihlavou ještě čeká vyjednávání o finančním vypořádání v řádu kolem stovky milionů korun. Za pět let od odchodu městyse ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko nedostal městys Luka nad Jihlavou ani korunu nájemného za používání vodárenské infrastruktury.

Starosta Luk nad Jihlavou vyjádřil i překvapení nad tím, jak Jihlava „otočila kormidlem“ ve vodárenském sporu o svůj majetek.

„Svazek jsou obce, dva úředníci, technik a možná účetní. Svazek je soubor obcí a paradoxně samosprávy některých obcí ve SVAKu tvrdí, jak se Jihlava k nim špatně chová. Ale přece nemohou čekat, že Jihlava nebo Luka nad Jihlavou jim bude něco odpouštět! Oni nám za pět let neodpustili ani špendlík,“ řekl Wölfl (více zde).

Na konci června oznámila primátorka Jihlavy Karolína Koubová ústup od tvrdé linie města při vymáhání majetku a výměnu právníků. Nový právník Jihlavy Marek Bánský například zastupoval firmu z Panamy při násilném převzetí dvou firem z Hluboké nad Vltavou (více zde). Primátorka Koubová nebyla schopna zodpovědět otázku, kdo vlastně právníka z doby „knížete z Hluboké“ do Jihlavy přivedl (více zde).

V reakci na výměnu právníků rezignoval předseda KDU-ČSL Jihlava Jaromír Kalina na funkci náměstka primátorky (více zde), bývalý právník města Radek Ondruš se o ukončení spolupráce dozvěděl až z dotazu Občasníku (více zde).

Lidovci odmítli obětovat svého předsedu ve vykonstruované kauze (více zde), vedení města oznámilo ztrátu své důvěry v předsedu lidovců Jaromíra Kalinu (více zde).

Opozice varovala otevřeným dopisem primátorku Koubovou a vedení města před změnou vodárenské strategie (více zde) a požádala o svolání mimořádného zastupitelstva (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna