(VIDEO) Předseda Procházka ( mládež HC Lední Medvědi Pelhřimov): Místostarosta Koch (KDU-ČSL) s námi intenzivně nejedná!

Je to jinak! Na únorovém zastupitelstvu lidovec Koch informoval zastupitele o intenzivních jednáních s hokejovým oddílem HC Lední Medvědi Pelhřimov. Jeho slova ale nemohl potvrdit předseda mládeže pelhřimovských medvědů Radek Procházka.

Pelhřimovští zastupitelé uložili místostarostovi Kochovi jednat s místními hokejovými oddíly Pum a Ledních Medvědů o sloučení do jednoho hokejového oddílu. Zastupitele už viditelně unavuje role arbitra vzájemných sporů obou oddílů i konkurenční boj o přízeň a podporu radnice v podobě dotací na činnost obou oddílů.

Hokejový oddíl HC Pumy vznikl odštěpením rebelů od původního oddílu HC Lední Medvědi. Štěpení hokejového prostředí nastartovala pelhřimovská radnice podáním trestního oznámení Policii ČR z podnětu rebelů na údajné podvody v hokejovém prostředí. Policejní vyšetřování ale nic takového neprokázalo. Politikům se podařilo „kriminalizovat“ hokejové prostředí a nastartovat období vzájemné nevraživosti.

V průběhu letošního jara by měl místostarosta Koch pokračovat v (intenzivních) jednáních s oběma oddíly o sloučení do jediného oddílu. Tím by se mohl podařit doslova zázrak.

Český hokej ale nezná podobný případ, kdy by se politikům povedlo sloučit dva venkovské kluby do společného oddílu. Pelhřimovští politici jsou připraveni i na skutečnost, že financování činnosti sloučeného oddílu může být pro radnici dražší, než financování dvou menších oddílů.

Místostarosta Koch zatím nepředstavil širší veřejnosti své budoucí plánované aktivity k politickému slučování dvou sportovních oddílů. Pouze se snaží veřejnost přesvědčit o tom, jak intenzivně řeší situaci v pelhřimovském hokeji. Před několika lety se pelhřimovští lidovci chlubili odvahou, s jakou jejich politik „řízl“ do hokejového prostředí.

Koch

 

V létě 2015 krátce po nástupu do funkce místostarosty začal Josef Koch měnit vztahy radnice s místními hokejisty. Dnes má od zastupitelů úkol dát všechno do původního stavu, jaký byl před nástupem lidovce Kocha na radnici. Místní volby se blíží.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna