VÍME PRVNÍ: Nezkolaudovaná kanalizace ve Zborné zatím stála Jihlavu přes sto tisíc

Problémy s nezkolaudovanou kanalizací v osadě Zborná stojí Statutární město Jihlavu zatím přes sto tisíc korun. Zhruba tolik naúčtovala městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace městu Jihlava za udržování nezkolaudované kanalizace ve Zborné za poslední tři měsíce.

KalinaO kolaudaci a povolení zkušebního provozu nově postavené kanalizace požádalo Statutární město Jihlava již v květnu 2017.  Město Jihlava také požádalo jihlavský vodoprávní úřad o vydání povolení k zahájení zkušebního provozu. Vzhledem k systémové podjatosti úřadu bylo toto správní řízení přesunuto na úřad do Třebíče. „Městský úřad v Třebíči vydal rozhodnutí o povolení zkušebního provozu 9. dubna 2018. Toto rozhodnutí ale nenabylo právní moci, protože ho odvoláním napadl SVAK Jihlavsko. Z tohoto důvodu se obyvatelé Zborné nemohli připojit na tuto kanalizaci,“ popsal vývoj problému náměstek primátora Jaromír Kalina.

SVAK Jihlavsko nesouhlasil s uvedením nově postavené kanalizace do provozu a nesouhlasil s napojením na sousední kanalizaci. Sousední kanalizace, do které se napojuje nově postavená kanalizace ve Zborné, je Statutárního města Jihlava. Právo hospodaření má ovšem Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, předání do rukou Jihlavy nikdy neproběhlo, ačkoliv město Jihlava již několik let není členem vodárenského svazku obcí Jihlavska.

Krajský úřad Kraje Vysočina pak 17. července 2018 toto odvolání zamítl jako nepřípustné a tím potvrdil původní rozhodnutí. „Od nabytí právní moci tohoto rozhodnutí je tedy možné zahájit zkušební provoz kanalizace ve Zborné,“ potvrdil Jaromír Kalina.

Podle informací serveru Občasník městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace jako zadavatel stavební zakázky vystavila městu Jihlava účet za údržbu nezkolaudované kanalizace jako stavby.  Vystavení faktury potvrdil náměstek Kalina s tím, že bude proplacena z městského rozpočtu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna