Vodárenská a.s. slibuje spolupráci s městskými vodaři Jihlavy

Od nového roku 2019 nastala v Jihlavě v souvislosti se zásobováním pitnou vodou neobvyklá situace, kdy část vodárenského majetku dosud provozovaného společností Vodárenská a.s. začala provozovat společnost Jihlavské vodovody a kanalizace, a.s. (JVAK) na základě nařízeného předběžného opatření úředníků jihlavské radnice.“ Zásobování pitnou vodou je tak nadále zajištěno pro všechny občany města, a to jak v lokalitách provozovaných nově společností JVAK, tak v lokalitách provozovaných VODÁRENSKOU AKCIOVOU SPOLEČNOSTÍ, a.s.,“ uvedla mluvčí Vodárenské a.s. Ivana Šebková.

Odběratelů, kteří mají od 1. ledna městské vodaře Jihlavy jako nového provozovatele, se týká i nutnost obracet se na společnost Jihlavské vodovody a kanalizace při zjištěných havárií na vodovodním a kanalizačním potrubí nebo jiných problémů souvisejících s vodovody a kanalizacemi (seznam ulic zde).

„Zákazníkům Vodárenské a.s. jejichž odběrné místo se nachází v neprovozovaných lokalitách, bude v průběhu ledna doručeno řádné vyúčtování služeb včetně všech záloh a případných přeplatků, oznámení o ukončení odběratelské smlouvy a případně další potřebné informace,“ informovala mluvčí Vodárenské a.s. Iva Šebková.

VAS a.s. věří, že se změny odběratelů pitné vody v Jihlavě, nijak výrazněji nedotknou. Přestože k potvrzení uvedeného stavu došlo až těsně před koncem roku 2018 (více zde), uskutečnila VAS a.s. v dostatečném předstihu taková opatření, aby dodávky pitné vody, odvádění odpadních vod a veškeré další služby poskytované zákazníkům zůstaly v dosavadním rozsahu a kvalitě.

„Nadále jsme připraveni řešit všechny vzniklé problémy, a to jak s odběrateli, tak i s novým provozovatelem, pokud se na nás v jakékoliv věci obrátí,“ dodala Šebková.

Před Vánočními svátky dostala řada domácností v Jihlavě výzvu nahlásit počet členů domácnosti a hospodářských zvířat (více zde). Primátorku Jihlavy rozzlobilo jednání vodařů (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna