Zemanovi nebrat! Opozice chtěla udělat z komise Rady města rodinný podnik

 

plán lidiRadní města Jihlavy tiše zřídili Komisi pro územního plánování. Podle informací Občasníku do komise nebyli radními města zvoleni předseda jihlavské TOP09 Vít Zeman s manželkou Barborou. Barboru Zemanovou navrhovalo do komise uskupení Forum Jihlava vedené zastupitelem Miroslavem Tomancem.

Vít Zeman přes dvacet let pracuje jako plánovač územního a strategického rozvoje měst a obcí. Působí jako expertní poradce územního rozvoje města Humpolce. Humpolec zaměstnává jeho manželku Barboru jako úřednici.

„Vít Zeman představuje novou dynamiku v jihlavské komunální politice TOP 09. Má jasnou vizi, jak by Jihlava mohla za několik let vypadat a kam by se mohla posunout. Zároveň se rodí i nová strategie, jak oslovit voliče“ uvedl zastupitel za TOP 09 Roman Peschout.

Jeho manželka Barbora působila v minulosti jako úřednice odboru rozvoje města jihlavského Magistrátu. „Ideou mé práce je vytvářet předpoklady pro výstavbu a pro udržitelný rozvoj území, spočívající ve vyváženém vztahu podmínek pro příznivé životní prostředí, pro hospodářský rozvoj a pro soudržnost společenství obyvatel území. Rozvoj území, který uspokojuje potřeby současné generace, aniž by ohrožoval podmínky života generací budoucích,“ prozradila Barbora Brossová na webu Strany zelených.

Určitou spojitost mezi návrhy TOP09 a uskupení TOP09 lze najít v osobě zastupitele Miroslava Tomance. Miroslav Tomanec spolu s Vítem Zemanem stojí za developerským projektem sídliště Na člunku.

Komise rady města pro územní plánování bude vytvářet podklady pro radu města a zastupitelstvo v oblasti územního plánování. Zejména půjde o podklady pro tvorbu a změny územního plánu.

Do komise bez problémů prošli jiní zástupci opozice David Beke (předseda ODS Jihlava) a Jaroslav Huňáček (předseda Hospodářské komory Jihlava). Oba jsou zastupiteli města Jihlava.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna