Zfetovaný řidič poztrácel na dálnici náklad vína, úklid trval několik hodin

Takovou dopravní nehodu dálnice dlouho nezažila! Zfetovaný řidič projel příkopem, poškodil návěs a začal ztrácet náklad krabicového vína. Zastavila ho až dálniční policie.


Osmačtyřicetiletý řidič jízdní soupravy složené z tahače a návěsu s českou registrační značkou projížděl po dálnici D1 ve směru na Prahu. „Jak vyplynulo z prověření a kontroly tachografu vozidla jízdu řidič započal 5. července krátce před půlnocí na blíže nezjištěném místě v Maďarsku a poté projížděl přes Slovensko do České republiky,“ uvedla mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková.


Na 142,7 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu se kolem šesté hodiny ranní plně nevěnoval řízení vozidla a s jízdní soupravou vyjel na pravou stranu mimo pozemní komunikaci, kde nejdříve poškodil dopravní značení a poté 15 metrů odvodňovacího žlabu a 30 metrů travnatého porostu. Nákladní souprava se vlivem toho naklonila na levou stranu a došlo k protrhnutí levé boční stěny.

Poté se prolomily levé boční nosníky návěsu a převážený náklad krabicového vína se postupně vysypal na těleso dálnice, kde vytvořil překážku v silničním provozu. Řidič soupravy ale bez zastavení z místa dopravní nehody v jízdě pokračoval dál, přestože poškozená konstrukce levého boku návěsu výrazně přesahovala obrysy vozidla.


V úsecích dálnice mezi 141 – 134 kilometrem a 119 – 112 kilometrem projížděl po dálnici, kde je jízda převedena do jednoho jízdního pásu a provoz je veden v obou směrech, čímž bezprostředně ohrožoval větší počet osob cestujících v protijedoucích vozidlech.

Na 111. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu poškozenou jízdní soupravu zastavila policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů a poté provedení dechové zkoušky a k provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Dechová zkouška byla negativní, ale provedený test na drogy měl pozitivní výsledek na látku obsahující amfetamin a metamfetamin.

Řidič odmítl lékařské vyšetření a odběr tělních tekutin za účelem odborného zkoumání ovlivnění nezjištěnou látkou.

Policisté řidiče zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody v trvání až pěti let.

Následkem dopravní nehody musel být na dálnici D1 ve čtvrtek ráno zastaven na nezbytně nutnou dobu provoz ve směru na Prahu. na dálnici zůstaly rozházené palety s převáženými krabicemi s vínem. „Šest lidí s malým nakladačem uklízelo dálnici zhruba čtyři hodiny,“ řekl dispečer zásahové firmy Jerex.

Po zhruba dvou hodinách byl obnoven provoz v jednom jízdním pruhu. Při dopravní nehodě vznikla škoda v celkové výši 270 000 korun, náklad krabicového vína za 350 000 korun je úplně zničen.

O nárazu kamionu do protihlukové stěny čtěte přímo zde.

Jedna odpověď
  1. Milan Soukup

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna