Znáte se? Bubeník hokejových Žihadel Martin Tesař

Bubeník Žihadel Martin Tesař

Druholigové hokejisty moravskobudějovických Žihadel žene k domácím vítězstvím bubeník domácího kotle Martin Tesař. Pracuje v Moravských Budějovicích a dálkově studuje na VUT v Brně. Od narození bydlí v Lukově, což je obec asi 2 km od Moravských Budějovic.

 

 

Každé domácí utkání vyrábí bubeník atmosféru. Jak těžké je dostat diváky v Moravských Budějovicích do varu? 

Diváci v kotli fandí aktivně, zbytek diváků se dostává „do varu“ různě. Velmi záleží na skóre a předváděné hře Žihadel.

Které utkání minulé sezóny bylo pro bubeníka nejnáročnější? Kdy se pořádně nadřel?

Takových utkání i přes nezdary Žihadel moc nebylo. Asi nejnáročnější bylo domácí osmifinálové střetnutí s Kolínem, které Žihadla prohrála 0:5. Na ledě se místo hokejové krásy více bojovalo, bylo k vidění množství osobních soubojů a hokejová krása a plynulost zaplakala. To je pak těžké vyburcovat diváckou veřejnost k aktivnímu společnému skandování a fandění.

Jak se bubeník a vůbec fanklub Žihadel chystá na domácí utkání? Jsou na to speciální porady?

Speciální porady fanklub nepořádá. Za dobu, kdy se hraje hokej na zimním stadionu v Moravských Budějovicích se i ve fanklubu tak říkajíc vytříbili určité role. Jsou tam lidé, kteří jsou aktivnější i fandové méně aktivní. Přípravy na utkání probíhají zhruba dvě, tři hodiny před začátkem. Vyvěšuje se vlajka, připravují bubny a podobné věci. Strategie fandění se dolaďuje v baru „U Žihadel“ asi hodinu před utkáním.

Jak ses vlastně dostal za bubny? Dělal jsi do muziky jako bubeník?

K bubnování jsem se dostal v podstatě náhodou. Jednou jsem zaskakoval na utkání městské ligy a pak jsem to zkusil i při utkání Žihadel. Nejprve v krajském přeboru a po postupu i ve druhé lize. Na střední škole jsem navštěvoval hodiny na ZUŠ v Jihlavě. Jinak jsem v podstatě „samouk“ a zkušenosti jsem čerpal od svých kolegů bubeníků na stadionu.

Která utkání v druhé lize jsou pro Žihadla derby, kde zvlášť záleží na vítězství?

Jako derby lze určitě označit utkání s Jindřichovým Hradcem, nádech derby mají i zápasy s Pelhřimovem a Žďárem nad Sázavou. V době, kdy se druhá liga hrála ve třech skupinách byly vyhecované i zápasy s Břeclaví.

Co bys přál Žihadlům do příští sezóny?

Týmu bych přál úspěšnější sezónu než byla ta letošní. Hráčům samotným hlavně zdraví, aby se jim vyhýbala zranění a nemoci. Před příští sezónou je třeba vyřešit i otázku hlavního trenéra, ale to je spíš otázka pro manažera klubu. Prostě, aby se i nadále v Moravských Budějovicích hrála II. liga a Žihadla svým výkonem bavila diváky ve městě i okolí.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna