Bíbrová (Společně VM): Podporuji rekonstrukci náměstí dle arch. Mikuláška

Zastupitelka Ivana Bíbrová na žádost serveru Občasník vydala krátké prohlášení k odchodu z uskupení Společně VM, které vede současný starosta Alexandros Kaminaras:

„Potvrzuji informaci, že jsem odešla z politického uskupení Společně VM z důvodu odlišných názorů.I nadále budu pracovat ve prospěch občanů Velkomeziříčska v rámci koalice, a co se týče rekonstrukce náměstí – stále podporuji vítězný návrh týmu architektů Davida Mikuláška, Filipa Musálka a architektky Lindy Bouškové“.

O způsobu pokračování úprav rekonstrukce náměstí má rozhodnout právě dubnové zastupitelstvo města Velké Meziříčí. Zastupitelé by měli rokovat mimo jiné o návrhu starosty města Alexandrose Kaminarase pokračovat podle třetího návrhu v pořadí vytvořeného týmem architektů
 Ing. arch. Tomáš Kopecký , Ing.arch.Richard Ott , Ing. arch.Anita Prokešová
Ing. arch. Lucie Kadrmanová Chytilová.

Porota architektonické soutěže ocenila u návrhu týmu architektů na třetím místě architektonické soutěž zklidnění dopravy pomocí jednosměrných komunikací Radnická – Vrchovecká na straně severní (otázka je směr) a Kostelní – Komenského na jihu náměstí. Toto považuje porota za správnou úvahu. Ocenit lze také jistý respekt k původní „staré císařské cestě“. Otazníkem je komplikovaná pravoúhlost a prostorové řešení před radnicí. Parkovacích míst na náměstí je málo, předurčuje to ztrátu života na náměstí.  

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů