BOSCH se staví zdrženlivě k financování hokejové arény Jihlavy

Statutární město Jihlava se snaží oslovit velké místní firmy s žádostí o spolufinancování výstavby hokejové arény. Společnost BOSCH se čtyřmi tisícovkami zaměstnanců patí k největším zaměstnavatelům Vysočiny.
Ze společnosti se 160 zaměstnanci v roce 1994 se postupně stal celosvětově největší výrobní závod pro moderní a inovativní dieselové vstřikovací systémy Common Rail v rámci Bosch Group.

Podle informací Občasníku vedl jednání s vedením firmy Bosch manažer výstavby hokejové arény a radní města David Beke (ODS). I vrátný firmy Bosch tušil důvod návštěvy manažera výstavby arény v areálu firmy. Výsledek jednání o spolufinancování arény mezi Jihlavou a největším zaměstnavatelem široko daleko tak začal zajímat i dělníky firmy Bosch.

“ Ano mohu potvrdit, že jsem se obrátil na firmu BOSCH s žádostí o podporu výstavby arény. Mám v ruce vyjádření, kde firma tuto možnou spolupráce odmítá se slovy “ po důkladném zvážení jsme se rozhodli, že nabídku na zapojení do finanční podpory výstavby Horácké arény nevyužijeme,“ informoval radní Beke.

Radní Beke neskrýval zklamání z postoje největšího zaměstnavatele Vysočiny k plánům krajského města.

“ Měl jsem zato, že podpora rozvoje regionu je v zájmu všech velkých zaměstnavatelů, protože potřebují spokojené zaměstnance, kteří budou žít v atraktivním regionu, atraktivním městě, zvláště pokud přemýšlejí o dalším rozvoji aktivit. Součástí takového regionu je nepochybně přiměřená infrastruktura, jakou je i například Horácká aréna. Město je dlouhodobě směrem k firmě BOSCH velmi vstřícné a kdybych si teď bez nějaké hlubší analýzy měl odhadnout, tak si dokonce myslím, že město finančně firmu BOSCH přímo či nepřímo různými projekty či aktivitami podporuje ve větší míře než je tomu naopak (školka, byty, investice,…). Věřím, že se ještě k jednacímu stolu s firmou BOSCH vrátíme a budeme hledat společná řešení pro budoucnost. Já jsem rád, že firma BOSCH je součástí našeho města a kraje a pevně věřím, že to platí i naopak. Věřím ve společnou budoucnost, excelenci a spolupráci,“ prohlásil radní David Beke (ODS).

V roce 2011 získala společnost BOSCH prestižní ocenění „Národní cenu kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“. Kraj Vysočina ocenil společnost v roce 2020 za dlouhodobé a trvalé přebírání společenské zodpovědnosti Cenou Hejtmana Kraje Vysočina za společenskou zodpovědnost. BOSCH DIESEL s.r.o. je držitelem více jak 110 národních i mezinárodních certfikátů a ocenění.

K nabídce města Jihlavy spolufinancovat výstavbu arény se firma BOSCH postavila velmi zdrženlivě. „Firma BOSCH DIESEL s.r.o. nebude k Vašemu dotazu zaujímat žádné stanovisko,“ uvedl mluvčí firmy BOSCH Mojmír Kolář.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů