BUS-pruhy v Jihlavě zrychlily hromadnou dopravu o sekundy!

AKTUALIZOVÁNO Vedení města Jihlavy už má k dispozici informace o jízdních časech vozidel MHD po ulici Havlíčkova. Časy jsou z června a září (před a po zavedení BUS-pruhu na konci srpna). V srpnu byly průjezdní časy kolem čtyř minut padesáti sekund, v polovině září asi o dvacet sekund kratší. Záleží i na hustostě dopravního provozu. V dopravní špičce BUS-pruh zrychlí jízdu vozidel dopravního podniku v desítkách sekund. To je první viditelná časová úspora.

BUS pruh

Ideální situace: Autobus objíždí kolonu aut

BUS-pruhy i pro taxíky

Vyhrazený jízdní pruh na Havlíčkově ulici začne už brzy sloužit vozidlům taxislužby i cyklistům. Tím se veřejná doprava ve vyhrazeném pruhu o něco zpomalí proti údajům z poloviny září.

Zavedeno bez souhlasu Rady

BUS-pruh na Havlíčkově ulici vznikl na základě rozhodnutí náměstka primátora pro dopravu, radní města se o něm dozvěděli až opožděně (více zde). Už se objevil i návrh BUS-pruhu na Seifertově ulici (více zde).

„… tak hlavně ať panu náměstkovi nikdo neřekne, že v mezičase došlo k zprůjezdnění ulice Na Dolech a tím ke změně dopravních priorit. Tento fakt by mu mohl výrazně zkazit radost z příznivých výsledků statistiky,“ prohlásil lídr opozice na jihlavské radnice Radek Popelka (ANO).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů