Čajánek nesouhlasí s omezením dispozičních práv zkrachovalé úzkokolejky

Předseda představenstva Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek nesouhlasí s omezením dispozičních práv s tím, že pokud by došlo k úplnému omezení jeho dispozičních oprávnění a jejich přechodu na Insolvenční správkyni, jednalo by se o faktické rozhodnutí o prohlášení konkursu. Rozhodnutí o způsobu řešení úpadku přitom insolvenční zákon primárně svěřuje do působnosti věřitelů.

S návrhem na omezení dispozičních práv už souhlasila státní zástupkyně jako účastník řízení (více zde). Podle Čajánka ale ze strany Insolvenční správkyně dochází k zneužití situace k nastolení dojmu, že Dlužník neplní své povinnosti. Nelze tak klást Dlužníkovi za vinu, že vlivem povětrnostních podmínek došlo k popadání stromů v Lovětíně, když Dlužník na tuto situaci prokazatelně operativně reagoval a aktivně ji řešil.

Čajánek jako statutární zástupce Jindřichohradeckých místních drah je přesvědčen, že případný konkurs nemůže být v zájmu věřitelů Dlužníka, a to již jen z důvodu možného naplnění podmínky u nezanedbatelné přihlášené podmíněné pohledávky Státního fondu dopravní infrastruktury a negativního vlivu na další dobytnost klíčových pohledávek.

Ïnsolvenční správkyně telefonicky soudu sdělila, že trvá na předběžném opatření v podobě omezení dispozičních práv, jelikož součinnost Jindřichohradeckých místních drah jako dlužníka sice existuje, avšak, jak již uvedla, jedná se toliko o součinnost formální (formálně plněnou), nikoli obsahovou.

Dlužnice insolvenční správkyni sice zahrnuje velkým množstvím informací, sdělení a korespondence, nicméně na reálné požadavky insolvenční správkyně dlužnice nereaguje. Insolvenční správkyně tak nemá dostatečné a aktuální informace o provozu podniku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů