Českobudějovická firma „udělala křoví“ pro Siemens na osvětlení Pelhřimova

Českobudějovická firma se přihlásila do veřejné zakázky na osvětlení města Pelhřimova, kterou ale nemohla vyhrát. Nesplňovala kvalifikační kritéria. Veřejná soutěž se přesto konala. Soutěžily jen dvě firmy: Siemens a firma z Českých Budějovic. Od března letošního roku platí novela Zákona o veřejných zakázkách , lze hodnotit a vyhlásit vítěze i v případech, kdy v soutěži zůstane jediný uchazeč. A tak se i stalo: českobudějovická firma byla hned na počátku hodnocení soutěže vyřazena. Hodnotila se tak pouze nabídka Siemensu.

Termínový problém

Veřejnou zakázku administrovaly Technické služby města Pelhřimova: viditelně čekali s vyhlášením zakázky na novelu Zákona o veřejných zakázkách. Jen chybně pochopili platnost novely, ve Sbírce zákonů vyšla 24.2.2015. Hned 26.února vyhlásily Technické služby veřejnou zakázku na „Komplexní opatření ke snížení energetické náročnosti soustavy VO Pelhřimov“.  Novela ale vstoupila v platnost až dnem 6.3.2015! Zakázka byla obratem zrušena a znovu vyhlášena v polovině dubna.

Souboj Siemens versus Phillips

Problémy se zakázkou na výměnu světel veřejného osvětlení se táhnou už několik let. V roce 2013 rozhodl Úřad na ochranu hospodářské soutěže o třiceti tisícové náhradě nákladů řízení (pokutě) za chyby při vyhlašování výsledku veřejné zakázky. Tehdy uspěla firma, která nabídla svítidla od Phillipse. V černu 2016 definitivně vyhrála zakázku firma Siemens, ale až po několika kolech veřejné soutěže.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů