Dotační manažerka Čapího hnízda: Kdybychom chtěli mlžit, nepoužíváme emaily Agrofertu

Poslanec Andrej Babiš si podal stížnost proti sdělení policejního obvinění, poslanec Faltýnek se k podobnému kroku chystá. Dotační manažerka projektu Čapí hnízdo a náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová na žádost Občasníku popsala své aktuální pocity.

…teď jsem skončila s prací a jsem psychicky z těch lží kolem sebe úplně na dně….Dorazil mne Reportér a ten posudek. Četla jsem jenom zkrácenou verzi, ale vždyť si to odporuje samo sobě – prý jsme něco zatajili a úmyslně zkreslili? Co asi, když oni si všechno poskládali z veřejných zdrojů? Tak to samé – ještě mnohem více – měl k dispozici ROP. Včetně smlouvy o strategickém partnerství s Agrofertem, včetně smlouvy o úvěru a ručené které dostali k nahlédnutí (nato vše mám papíry)….. A to že se to špatně odhadlo? Dnes už to vím,  ale v té době jsem byla přesvědčená že to zvládneme….ale kolik měla stát výstavba dálnic, či železnic a kolik stojí doopravdy? Kdo umí říct co bude? Navíc – po nás – tj po mně a p.Rakovi přišel jiný management a ten to začal dělat trochu jinak. … to jsem skutečně neuměla odhadnout. Protože žel, asi nejsem dost dobrá kartářka.

Navíc, podle mne ten posudek  pro Reportér dělal Wagenknecht – ale proč ho kurnik neudělal v době, kdy seděl na ROP a všechny tyto podklady tam byly a on dělal interního auditora?

Já dodnes nevím, co jsem udělala špatně – dělala jsem v té době vše dle nejlepšího vědomí a svědomí a po konzultacích s ROP. Ostatně, policie určitě má celou korespondenci a dobře ví, že tajit nešlo vůbec nic…tak proč již tehdy neřekli, že je to špatně? Protože v té době hodně věci nikdo neřešil a považovali to za spravné…a taky proto, že nikdo z nás fakt nemohl vědět jak se vyvine trh, co se vůbec stane – byla jsem přesvedčená, že ten plán naplníme….Navíc, měli jsme slíbené prodloužení smlouvy o úvěru na 5+5 let…takže to není pravda,že 9 bylo stazeno na 5! další lež. A to taky ROP vědel….

A že se účelově vytáhla firma z AGF aby se tam pak vratila? Co je toto za idiotskou konstrukci? Když bychom chtěli mlžit, tak nikdy nevytáhneme firmu z AGF, nikdy tam nebudeme psát z mailu Agrofert, nebudeme kopec věcí řešit tak jak jsme řešili …..nebylo nikdy účelem to vrátit. Mělo to zůstat v rodině a to navždy….ale jelikož pravda tady nikoho nezajimá, tak na ni nik neslyší…. Proč bychom riskovali tolik problémů a dělali takové vývrtky když jsme je nikdy nedělali kvůli stovkám milionu které mohl Agrofert načerpat v jiných programech když by si dal tu práci a schoval se za neprůhlednou strukturu někde na Kajmanských ostrovech (jak většina solárníků v minulosti – přičemž majitelé jsou veřejným tajemstvím a jsou to nejednou veřejně činné osoby, právě ty, které dnes nejvíc křičí proti AB).

Jinak – pokud se z tohoto udělá trestný cin, tak vám garantuji, ze se v této republice bude vracet desítky miliard do Bruselu, jelikož NIKDO není schopen dopředu odhadnout co se stane…..A tak všechny finanční odhady jsou jenom odhady (nikoliv závazne výpočty) a tak je to všude napsáno. To pak by měli zavřít všechny ty, kteří prošvihli rozpočty (tj všechny ministerstva jelikož v žádném z jejich projektu snad nedošlo k dodržení rozpočtu), případně nezajistili udržitelnost (viz mnoho vědecko-technických parku), či si trochu upravili skutečnost (tj. realizace D1 – dodnes se experti hádají, jestli to byla modernizace anebo oprava – na opravu bychom z EU fondu dostali houby s voctem)….

Teď už padám na hubu a upřímně, nebýt děti tak už asi skáču z mosta…Toto není na život. Cirkus na všech frontách….A kopec lží a pomluv. Nechápu, kde to žijeme?

Skvostnou odpověď manažerky Čapího hnízda na předvolební anonym čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů