FOTO: ANO, zastupitelé RADEK a JANA obhlédli své cyklostojany na jihlavském náměstí

Radek Popelka se stojanem RADKEM

Zpráva o pojmenování cyklostojanů RADEK a JANA na jihlavském náměstí (více zde) podle opozičních zastupitelů Radka Popelky a Jany Mayerové byla důvodem pro jejich okamžitou obhlídku cyklostojanů. „Neokopávejte mi kotníky,“ žádal u svého stojanu lídr opozice Radek Popelka.

Pojmenování cyklostojanů RADEK a JANA si opoziční zastupitelé Popelka a Mayerová zasloužili svými aktivitami na prosincovém zastupitelstvu, kde se snažili o odvolání Jaroslava Vymazala (ODS). z funkce náměstka primátora.  Při cestách na kole do práce na radnici si bude moci náměstek Vymazal nově opřít kolo o stojan se jménem opozičního lídra.

Zatím nepojmenovaných cyklostojanů je na jihlavském náměstí mnohem více.  Navíc cyklostojan JANA stojí nedaleko od vstupu do podzemí, pro které se ujal lidový název „pařeniště“.

„To pařeniště by se taky mohlo po někom pojmenovat,“ uvažovala opoziční zastupitelka Jana Mayerová.

Největší úspěch měly cyklostojany RADEK a JANA u dětí. Děti velmi rychle odhalily možnost využití cyklostojanů na jihlavském náměstí jako prolézaček.

Cyklostojany měly na jihlavském náměstí sloužit cyklistům pro odložení bicyklů při návštěvě obchodů  úřadů na jihlavském náměstí. Obyvatelé Jihlavy si ale nepamatují dobu, kdy by o cyklostojan bylo opřené více než jedno jízdní kolo.

A tak opuštěné cyklostojany stojí na jihlavském náměstí opuštěné a nevyužité. Pojmenování po opozičních zastupitelích by mohlo probudit  v občanech Jihlavy touhu si o opoziční zastupitele „aspoň opřít kolo“.

Další fotografie hledejte na profilu Občasníku v sociální síti.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů