(FOTO) Kraj Vysočina připravuje výstavbu nové budovy pro krajské úředníky

Budova E. Tak se stručně jmenuje vize nové superbudovy na volném  prostoru vedle současné budovy krajského úřadu. „Kvalifikovaný, řádně odůvodněný návrh na schválení záměru vystavět na volném pozemku v přímém sousedství areálu sídla kraje administrativní budovu bude zastupitelstvu kraje předložen na některém z jeho podzimních zasedání, a to jako řádný bod programu,“ řekl Občasníku ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Výstavba nové budovy E by řešila velmi neutěšenou situaci krajského úřadu, zejména velmi špatný, nevyhovující stavebně-technický stav budovy  v Žižkově ulici č. 16 ( sídlo odboru regionálního rozvoje), nevhodné, odloučené umístění dalších útvarů, přeplnění stávajících prostor v areálu sídla kraje (Žižkova ulice č. 58), nedostatek skladových a archivních prostor, nedostatek jednacích místností, dále také situaci některých příspěvkových organizací zřizovaných krajem.

O významných záměrech investičního charakteru je možné jako o připravovaných hovořit až poté, kdy o něm rozhodnou orgány kraje (v daném případě zastupitelstvo kraje).

„Podobný záměr se poprvé diskutoval v radě kraje již před cca devíti deseti roky, poté ještě mnohokrát v různých variantách. Nyní je naléhavost potřeby ještě vyšší,“ sdělil ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů