(FOTO) Stezka do mokřadů rybníka Konvent znovu otevřena

Oblíbená vycházková trasa kolem rybníka Konvent ve Žďáru nad Sázavou zavede do míst s nejvyšší ochranou přírody a nabídne vám jedinečné výhledy na Zámek a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Slavný architekt Jan Blažej Santini Aichl vytvořil rybník vytvořil jako zrcadlo k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Porozumění v oblasti architektury a umění spojilo Santiniho na dlouhé roky s opatem Václavem Vejmluvou, který stál v čele cisterciáckého kláštera ve Ždáru nad Sázavou (opatem 1705–1738). Za jeho správy byly provedeny rozsáhlé přestavby i novostavby jak v areálu kláštera, tak i na klášterním panství.

Naučná stezka činí oblast kolem rybníka Konvent i pro procházky s malými dětmi a kočárky. Informační tabule upozorňují návštěvníky na místní zajímavosti mokřadů a luk.

Jedinečný areál Zámku a poutního kostela dnes staví Žďár nad Sázavou do centra pozornosti milovníků skvostné architektury pozdního baroka. Areál zámku i kostela ve Žďáru nad Sázavou si dochoval podobu jednoho z nejvýznamnějších církevních sídel své doby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů