(FOTO) Vodárenská a.s. žádá zpět klíče od městských vodáren Jihlavy

Dosavadní provozovatel větší části vodárenské infrastruktury Jihlavy Vodárenská a.s. (VAS) zaslala městské vodárenské společnosti JVAK a.s. výzvu k zpětnému předání provozování majetku s právem hospodaření na základě rozhodnutí soudu v Brně.

Jde při tom o majetek, od kterého získala Jihlava klíče počátkem roku na základě předběžného opatření (více zde). Z týmu, který vodárenský majetek přebíral, jsou dnes ve funkcích pouze primátorka Karolína Koubová (Fórum) a náměstek Petr Laštovička (ODS).

Tým právníků a politiků, který přebíral v lednu provozování vodárenského majetku. Zleva právníci Ondruš a Šianský, první náměstek Laštovička (ODS), primátorka Koubová (Fórum), náměstek Kalina (KDU-ČSL) a ředitel Benáček. Na podzim 2019 jsou ve funkcích už jen náměstek Laštovička (ODS) primátorka Koubová (Fórum)

Ministerstvo zemědělství svým rozhodnutím ukončilo v prvním výroku povolení k provozování majetku s právem hospodaření ( dále MSH ) pro VAS a.s. a ve druhém výroku, pak stanovilo lhůtu, kdy toto řádné povolení k provozování končí.

Žalobou napadla společností VAS. a.s. a to výrok o ukončení jejího provozování uvedeného majetku a dosáhla na začátku listopadu rozhodnutí soudu (více zde), kdy se rozhodnutí MZe ruší a řízení se ministerstvu vrací k novému rozhodnutí.

Výzva VAS a.s. společnosti JVAK a.s. tedy reaguje na toto rozhodnutí a požaduje předání majetku s právem hospodaření k provozování této společnosti – předání vodojemů, čerpacích stanic apod. Výzva se objevila krátce po schválení vodárenského memoranda radními města Jihlavy bez usnesení zastupitelstva města (více zde).

Vzniká tak situace, kdy na MSH jsou vydána rozhodnutí na jedné straně správních úřadů a na druhé straně správního soudu.

V případě správních orgánů je zde rozhodnutí o Veřejné službě, pravomocné pro městskou vodárenskou společnost JVAK a.s., která majetek s právem hospodaření provozuje, a to do 15.5.2020.

Kromě vůle vlastníka, zákonných podmínek k řádnému provozování bude i tuto skutečnost muset zohledňovat Ministerstvo zemědělství při svém novém rozhodování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů