Hejtman Kuba (ODS) odmítl vyjádření k budoucnosti úzkokolejky

Martin Kuba

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) odmítl odpovědět na dotazy k obnovení provozu úzkokolejné dráhy z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a Obrataně v Kraji Vysočina.

Šestnáct obcí na trati úzkokolejné dráhy zakládá spolek Jindřichohradecká úzkoklejná dráha. Otázkou je postoj obou krajů k aktivitám svých obcí při snahách o obnovení provozu.

“ Pan hejtman otázky dostal, aktivitu obcí a celou situaci zná. Vedení kraje jedná s potenciálními provozovateli, kteří mají zájem o provoz pouze v hlavní turistické sezóně, nicméně se více k tomuto tématu vyjadřovat prozatím nebude,“ sdělila tajemnice jihočeského hejtmana Pavla Vandasová.

O provozování místní úzkokolejné dráhy má podle informací Občasníku zájem dopravní společnost Gepard express (více zde), dosavadnímu dopravci Jindřichohradecké místní dráhy odebral licenci dopravce Drážní úřad (více zde).

Pro záchranu úzkokolejky vznikla petice senátora Jaroslava Chalupského (více zde),´ oživení provozu úzkokolejky by mohl být společný provoz vlaků a autobusů v režimu dopravní obslužnosti (více zde).

Únor je asi poslední měsíc, kdy lze reálně uvažovat o obnovení alespoň letního provozu úzkokolejné dráhy s podporou Jihočeského kraje i Kraje Vysočina v objednávce dopravní obslužnosti území na pomezí jižních Čech a Vysočiny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů