Hluk na hudebních festivalech nebude podléhat státní kontrole

Zákon o ochraně veřejného zdraví podstatným způsobem mění legislativní pohled na hluk způsobený veřejnou produkcí například při hudebních festivalech. Regulaci těchto akcí by měly v pravomoci obce, hluk z veřejných akcí už nebude podléhat kontrole státu.

Měření hluku na hudebních koncertech se stávalo likvidačním nástrojem na pořadatele hudebních koncertů nebo majitele hudebních klubů.

fb

 

Změny vychází z názoru, že krátkodobý hluk není zdraví škodlivý, může být pouze obtěžující. Hudební koncert už nebude možné posuzovat jako hluk, ale stává se zvukem.

Legislativně se nově upravuje i to, co se za hluk nepovažuje:  Jde o zvuk působený hlasovými projevy fyzických osob nebo zvířat, akustické výstražné nebo varovné signály související s bezpečnostními opatřeními, zvuk a vibrace působené povrchovou vodou přelivem přes vodní díla sloužící k nakládání s vodami, zvuk a vibrace působené v přímé souvislosti s činností související se záchranou lidského života, zdraví a majetku, řešení mimořádných událostí a příprava jejich řešení a provádění mimořádných vojenských akcí.

Po podpisu prezidentem si už nebude možné  například stěžovat „na hlasité ranní kokrhání kouhouta na vesnici“ nebo „krávy na vesnici bučí moc nahlas“ a žádat o zjednání nápravy – půjde o běžné zvuky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů