Horká je žolíkem lidovců pro velkomeziříčskou politiku

Do parlamentních voleb lidovci zvolili i velkomeziříčskou novinářku Ivu Horkou. Horká jako nezávislá kandidátka skončila na třetím místě senátních voleb na Žďársku.

Pak přišel mistrovský politický tah: Výměnou za podporu senátorského kandidáta Josefa Klementa může Iva Horká kandidovat za lidovce do parlamentních voleb.

Vztahy mezi Horkou a ODS jsou dlouhodobě napjaté: bývalý předseda ODS Velké Meziříčí Radovan Necid vytlačil Horkou z pozice šéfredaktorky městského zpravodaje Velkomeziříčsko. S redakcí místního zpravodaje Velkomeziříčsko pak začal spolupracovat Necidův stranický zástupce Petros Martakidis.

Vedle sympatií voličů má Horká i stranickou podporu KDU-ČSL regionálních špiček KDU-ČSL. To může hodně ovlivnit příští místní volby, kde se Horká může objevit na čelních příčkách kandidátky. Ve Velkém Meziříčí mají nezávislí kandidáti za KDU-ČSL stabilní podporu voličů.

Občanští demokraté ve Velkém Meziříčí budou muset rychle vymyslet „co s Horkou“. Novinářka Horká má silnou motivaci srovnat nesrovnané politické účty z minulosti, objevuje se politická podpora KDU-ČSL pro Horkou. To všechno působí starosti pravicovým aktivistům se sympatiemi k ODS. Koaliční dohoda ODS s KDU-ČSL o příštím rozdělení křesel na radnici se těžko podaří, pokud bude Iva Horká členkou zastupitelstva Velkého Meziříčí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů