Jemnici čekají jednání o dopadech referenda

Výsledky místního referenda v Jemnici budou mít dopad na další podnikání v zemědělském areálu na okraji města. Vlastníci pozemků jsou překvapení z důsledků, které může vyvolat postoj města Jemnice.

Může jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem a indoor

Neoprávněnost zásahu do vlastnických práv lze spatřovat především v poslední otázce, která ovlivňuje budoucí využití zemědělského areálu na ulici Slavonická. Město Jemnice se bude snažit tento zemědělský areál proměnit na plochu smíšenou venkovskou pro výstavbu rodinných domků.

Z vyjádření Rhea Holdingu lze tušit přípravu právních kroků vůči městu Jemnice. Zemědělské pozemky zde vlastní firma ZEOBS Jemnice, která patří do Rhea holdingu vlastněného Josefem Kolářem.

Vedle Kolářovy firmy ZEOBS jsou vlastníky pozemků i další subjekty, které jsou překvapené podobně jako Kolář zásahem do vlastnických práv v zemědělském areálu.

Právní spor mezi uživateli zemědělského areálu se tak může točit kolem práva pokojně užívat svůj majetek. Nikdo nemůže být zbaven svého majetku s výjimkou veřejného zájmu a za podmínek, které stanoví zákon a obecné zásady mezinárodního práva.

Výsledky místního referenda tak uživatele zemědělského areálu dotlačily k přípravě právích kroků na ochrany práva pokojně podnikat, kdy Josef Kolář jako majitel jedné z firem dotčených místních firem už avizoval právní kroky vůči přípustnosti otázky v místním referendu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů