KDU-ČSL se otvírá cesta ke křeslu starosty Žďáru nad Sázavou pro Josefa Klementa

Povolební vyjednávání mají za sebou první kolo rozhovorů o budoucnosti města. Podle informací Občasníku se otvírá cesta ke křeslu starosty pro dosavadního místostarostu Josefa Klementa (KDU-ČSL). Lidovci by poprvé v historii města měli jako starostu svého kandidáta Josefa Klementa. Lidovec Klement dostal od obyvatel města vůbec nejvíce preferenčních hlasů, což by mu mohlo vynést křeslo starosty.

Současná vyjednávání se zatím vedou na půdorysu současné koalice, což se může v dalším kole vyjednávání změnit. Existuje vůle opozičních stran dosadit lidovce Klementa do křesla starosty a hnutí ANO i s uskupením  Žďár – Živé město poslat do řad opozice. Této variantě se podle zákulisních informací říká „velká rošáda“. Její existenci potvrdilo několik místních politiků s podmínkou anonymity.

Podobná výměna by ovšem značně zacloumala s ambicemi dosud vládnoucí koalice v čele se starostou Zdeňkem Navrátilem, který už ale starostou být nechce. Starostovo uskupení  Žďár – Živé město ale postavilo do pozice kandidáta na starostu krajského zastupitele a současného radního Martina Mrkose.

Bude záležet především na žďárských zastupitelích KDU-ČSL, zda-li pochopí vůli občanů města a chopí se historické přiležitosti obsadit křeslo starosty. Mohou ale i nadále hrát druhé housle v místní politice za vítězným uskupením Žďár – Živé město. Tím by mohli lidovci i s lídrem Josefem Klementem ztratit důvěru voličů do budoucna.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů