Koalici neprošel v zastupitelstvu Jihlavy nový územní plán

Jedním z hlavních bodů červnového zastupitelstva bylo schválení nového územního plánu.

„Územní plán ve městě tak velkého rozsahu jako Jihlava nemůže být předmětem absolutní shody. Někdo bude cítit křivdu, někdo bude spokojen. Územní plán stál přes pět milionů korun z toho dva miliony byla dotace, kterou budeme muset vrátit, pokud územní plán neschválíme zhruba do února 2019,“ řekl náměstek primátora Vratislav Výborný.

Změny v územním plánu by vyžadovaly znovu projednání v zastupitelstvu města. Vedení města bylo připraveno územní plán prosadit a případně řešit jeho další existenci formou dodatků a aktualizací. Územní plán se už musel „narodit“.

Bitva o Zbornou

„Nemáte žádné osobní zájmy v územním plánu?,“ ptal se náměstka Výborného zastupitel Tomanec. Jeho dotaz se dotýkal postupné přeměny osady Zborná z chatové oblasti na rezidenční bydlení (o protestech ve Zborné více zde).

„Byl bych rád, aby se uklidnily spory ve Zborné a přestaly se dělat fauly,“ odpověděl náměstek Výborný na jednání zastupitelstva.

Náměstek Výborný odmítl možnost osobních zájmů na prosazení nového územního plánu ve Zborné. „Pomohl jsem mnoha občanům Zborné,“ prohlásil náměstek.

„Územní plán předpokládá neodůvodněný rozvoj Zborné, jedná se o třicet tisíc metrů čtverečních“ upozornil ex-primátor Vladimír Hink (ODS). Ve Zborné se zdvojnásobil počet obyvatel, infrastruktura ale nezvládá tempo územního rozvoje.

Zastupitel Miroslav Tomanec navrhoval využít k růstu Zborné prostor mezi Zbornou a restaurací „U Lyžaře“. Ten je ale v soukromých rukách.

Prohra koalice

 Neschválení územního plánu je prohrou koalice ODS, ČSSD, KDU-ČSL a uskupení Forum Jihlava v jihlavském zastupitelstvu.

Schválení nového územního plánu je jednou z priorit současné koalice. Uskupení Forum Jihlava se navzdory podepsanému závazku schválit územní plán postavilo proti návrhu na schválení územního plánu.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů