Koaliční hokejová krize: Forum naplánovalo koaliční návštěvu opoziční besedy o zimáku

Hokejová koaliční krize na jihlavské radnici pokračuje dalšími událostmi: hokejovou besedou opozice s projektantem Žákem a koaličním hokejovým usmiřováním.

Radní Karolína Koubová svolává koaliční jednání, ještě v minulém volebním období toto byla politická výsada primátora města.

„Dnes jsem mluvila s náměstky Výborným a Kalinou a shodli jsme se na termínu pondělí 9. 5. 2016 v 15:00. “ píše radní Koubová koaličním partnerům.

Z dopisu radní Koubové je patrné obcházení primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka. Radní Koubová navrhuje osvědčený formát 3-4 zastupitelů za klub. Může dojít k situaci, kdy na koaliční jednání přijdou čtyři zástupci Forum Jihlava – uskupení bude v plné síle, koaliční partneři ale budou moci poslat jen některé zástupce.

Forum Jihlava pohrozilo na konci dubna možným odchodem z koalice. Nejnovější vývoj událostí nasvědčuje snaze uskupení Forum Jihlava o návrat do koalice.  „Vzhledem k nedávným událostem, o kterých jsme se mimo jiné bavili na minulé radě, považujeme za nutné setkat se u jednoho stolu a ještě jednou probrat vše, co se stalo, vyjasnit si postoje a názory a stabilizovat koalici,“ píše radní Koubová.

Opozice chystá besedu s projektantem

Radní Koubová naplánovala i společnou koaliční návštěvu opoziční besedy: „Jen mi až teď došlo, že pokud je na tento čas naplánována schůzka k HZS, se kterou jsme chtěli tuto schůzku spojit, tak bychom měli dát vědět opozici, aby se dostavili později, abychom měli alespoň hodinu jen jako koalice,“ napsala koaličním partnerům radní Koubová.

Stanoviska koaličních partnerů na jihlavské radnici zjišťujeme.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů